Michal Sersen: Po reprezentačnej prestávke sa opäť rozbehneme

n 14.12.2015 10:41 - Gelnica

Hokejový Slovan Bratislava aktuálne bojuje o potrebné body pre postup do play-off Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na domácej pôde. S tímami Západnej konferencie prehral svoje úvodné dva domáce decembrové súboje. Najprv s leopardmi zo Soči (4:5), ktorí vznikli len v roku 2014 a naposledy s Lokomotivom Jaroslavľ (0:1). Práve po stretnutí s „loko“ sme sa porozprávali s obrancom Slovana, gelnickým rodákom Michalom Sersenom.

Mohli by ste zhodnotiť zápas s Lokomotivom Jaroslavľ?
Je to škoda, pretože sme prehrali jedným nešťastným gólom. Zápas nebol o tom, že by mal súper nejako herne navrch. Snažili sme sa, tlačili sa do brány, robili sme, čo sme mohli. Treba však pochváliť aj hru súpera, ktorý hral veľmi dobre. Do množstva čistých šancí nás nepúšťal a aj to je dôvod, prečo sme nedali gól.

So Soči ste inkasovali päť gólov, teraz iba jeden. Zlepšili ste sa v obrane?
V defenzíve sme sa určite zlepšili. Dostať jeden gól od tak kvalitného tímu nie je hanba. Na druhej strane sme však ani jeden nedali. Odohrali sme vyrovnané zápasy bez bodového efektu.

Dalo by sa povedať, že pre vás sa play-off už začalo, keďže hráte so súpermi zo Západnej konferencie o potrebné body pre postup do vyraďovacej fázy?
Ja vravím jednu vec. V tejto lige hráme play-off vždy: od začiatku sezóny až do jej konca. V každom jednom zápase potrebujeme zbierať body. Bohužiaľ, teraz sa nám to v niekoľkých dueloch po sebe nepodarilo. Chceli sme a myslím, že sme na to aj mali, ale troška sa od nás odklonilo aj šťastie. Netreba vešať hlavy dole, máme prestávku, oddýchneme si, vrátia sa hráči, ktorí majú zranenia a potom to rozbehneme.

Čaká vás spomínaná reprezentačná akcia. Vy ste sa rozhodli bojkot národného tímu ukončiť. Ako to vnímate?
Netreba za tým nič hľadať, chcem len hrať hokej. Proti nikomu nejdem. Volal som s Mišom (Handzušom – pozn.), povedal som mu svoj názor a on to akceptuje. Môj postoj chápe, život ide ďalej. Keď som bol malý chlapec, vždy som chcel reprezentovať.

Text a foto: Rudolf Zelenay