Naši volejbalisti sa postarali o víťazný obrat

n 14.12.2015 8:26 - Komárno

V 14. kole najvyššej volejbalovej súťaže hostilo družstvo Komárna východniarov zo Svidníka. Miernym favoritom duelu boli domáci zverenci trénera Daniela Oravca.

Spartak UJS VKP Komárno – VK Slávia Svidník 3:1

V úvodnom sete sa viac darilo súperovi, ktorý sa rýchlo ujal vedenia 0:3. Komárňanskí hráči sa ťažšie rozbiehali a nedarilo sa im na sieti. Hostia hru neustáli, keďže viedli o 4 až 5 bodov – 2:6 a 3:8. Hra domáceho tímu sa postupne zlepšovala a nakoniec dokázali vyrovnať na 10:10.

Už keď sa zdalo, že stretnutie otočia vo svoj prospech, sa hosťujúce družstvo správne zmobilizovalo a opäť si vytvorilo dostatočný náskok. Za stavu 17:23 si udržali vedenie a set doviedli do víťazného záveru 17:25.

Prišiel obrat

V druhom sete sa hra domácich zlepšila pri podávaní a bloku. Rýchlo si vypracovali náskok 5:1 a následne odskočili na 10:3. Hráči Svidníka sa snažili o zvrat, robili však chyby, ktoré im brali nádeje na dobrý výsledok. Síce sa dokázali dotiahnúť na rozdiel 5 bodov, ale volejbalisti Komárna rýchlo odpovedali a svoj náskok natiahli na 17:10.

Postupne svoje skóre vytiahli na 21:13 a bolo jasné, že set vyhrajú, čo sa im nakoniec aj podarilo. Po dvoch setoch bol stav vyrovnaný 1:1. Tretí set bol najvyrovnanejší, obe družstvá sa snažili minimalizovať svoje chyby, čo sa odzrkadlilo aj na palubovke. Výraznejší náskok si nedokázalo vytvoriť ani jedno družstvo.

Domáci síce viedli 20:17, ale hostia hneď vyrovnali na 20:20 a takýto bol priebeh celého setu. Až ku koncu sa viac darilo domácim, ktorí dvomi esami Reháka zavŕšili víťazstvo na 25:20. V poslednom rozhodujúcom sete to hostia nezabalili, pokúšali sa hrať dôraznejšie a viac riskovali na sieti. Dlho to bolo vyrovnané stretnutie, mužstvá sa striedali v tesnom vedení.

V závere duelu to bolo 18:17 pre domáci tím. Od tohto okamihu hráči Komárna viac túžili po víťazstve a nakoniec to boli oni, ktorí sa radovali z víťazného setu 25:19 a aj z troch bodov za celkové víťazstvo.

Text: (jj), foto: TASR