Historický úspech Adriána Angyala

n 4.12.2015 8:00 - Rožňava

Na majstrovstvách Európy do 21 rokov v taekwonde sa v rumunskom Bukurešti dočkal Rožňavčan Adrián Angyal historického úspechu. Pre Slovensko vybojoval bronzovú medailu.

Bronzová medaila Adriána Angyala je historicky prvou medailou Slovenskej asociácie taekwondo WTF na vrcholových podujatiach a zapíše sa tak do siene slávy slovenského taekwonda.

Svalové zranenie

Súťažil v hmotnostnej kategórii seniori do 80 kg. V prvom zápase nastúpil proti súperovi z Islandu, ktorého porazil tesne 7:6. V ďalšom dueli sa stretol s anglickým reprezentantom Henley Thomasom, ktorého dokonca vyradil na 12-bodový rozdiel a vybojoval si tak postup do semifinále. Aj keď do boja o postup do finále s Rusom Kirillom Kamaletdinovom nastúpil s veľkým odhodlaním, musel zo zápasu kvôli zraneniu odstúpiť.

Mohol útočiť aj na zlato

„Ak by si nenatiahol sval, tak by mal šancu na postup do finále. Pred jeho zranením bol totiž stav nerozhodný 0:0. Nebola som s ním priamo v dejisku. No keď mi volal, tak už som vedela, že má medailu. Potvrdil vzostup formy. Na predchádzajúcich ME juniorov, ktoré sa konali v Paríži v roku 2013 skončil na piatom mieste. Napriek tomu bol zaradený na Národného centra športovcov. Teraz po tomto úspechu bude ďalšie dva roky podporovaný,“ povedala trénerka Nora Angyalová.

Okrem Adriána bodovala na tomto prestížnom podujatí aj Gabriela Bohušová (Ilyo-taekwondo,ŠKP Košice), ktorej sa podarilo prebojovať až do štvrťfinále a vybojovať si tak krásne 5.miesto. Vo vyraďovacích zápasoch sa stretla s Angličankou Hollie Best-Dutton, ktorú bez väčších problémov vyradila a v boji o medailu už nestačila na nórsku reprezentantku Marie Magnus.

Na domáci šampionát nepôjde

Za týmito skvelými výkonmi je určite práca ich klubových trénerov, ale samozrejme aj trénera Mária Šveca, ktorí slovenskú výpravu na ME 21 viedol a okrem zabezpečovania logistiky a starostlivosti o našich reprezentantov, sprevádzal ich aj na tatami pri ich zápasoch. Adrián Angyal mal štartovať cez víkend na majstrovstvách Slovenska, pre zranenie však štartovať nebude. Adrián Angyal získal od roku 2007 13 majstrovských titulov. Celkovo za desať rokov vybojoval na rôznych podujatiach 85 zlatých, 36 strieborných a 24 bronzových medailí. O jeho talente ešte určite budeme počuť.

(jv), foto: satkd.sk