Kolesár novým trénerom hádzanárov

n 3.12.2015 10:15 - Šaľa

Extraligoví hádzanári HKM Šaľa majú od 1. decembra nového trénera. Štefana Kelemena vystriedal na lavičke aktuálne štvrtého tímu najvyššej slovenskej súťaže Ján Kolesár.

„K tomuto kroku sme sa rozhodli po vzájomnej dohode s doterajším trénerom Štefanom Kelemenom, ktorému ďakujeme za odvedenú prácu pre šaliansku hádzanú,“ povedal prezident klubu zo Šale Jozef Klačko.

Očakávanie zmien

Košický rodák Kolesár vlani trénoval 1. MHK Košice. V minulosti bol tento výborný hráč nejaký čas aj asistentom reprezentačného trénera. „Od zmeny očakávame, že nový tréner prinesie oživenie. Pán Kelemen nemohol viesť dopoludňajšie tréningy, avšak nový tréner sa bude môcť venovať tímu na sto percent,“ povedal Klačko.

„Účasť v prvej šestke by nám už uniknúť nemala. Našou ambíciou je dostať sa do semifinále. Priznávam, je zaujímavé, že práve v poslednom zápase pod vedením Štefana Kelemena sme dosiahli dôležité víťazstvo v Považskej Bystrici. Ktovie, možno sa hráči vyhecovali viac ako inokedy. Tak to proste vyšlo, my sme boli dohodnutí na týchto zmenách už skôr,“ dodal Klačko.

Text: (pb), SZH, foto: archív SZH