Nečakané pohárové zakopnutie na úkor Hlohovca

n 15.12.2015 10:09 - Šaľa

Záverečný turnaj Slovenského pohára žien 2015/2016 v Šali sa uskutoční 19. – 20. decembra bez hádzanárok domáceho HK Slovan Duslo. Zverenky trénera Michala Lukačína totiž šokujúco vypadli už vo štvrťfinále, keď podľahli na palubovke prvoligového HC Sporta Hlohovec 30:31.

Zápas v Hlohovci mal nesmierne zaujímavú zápletku. Šalianky začali síce veľmi dobre, v prvom polčase vyhrávali v jednom momente dokonca aj šesťgólovým rozdielom. Zlomový moment však prinieslo zranenie Evy Veselkovej.

Šalianky prišli o dirigenta hry a do polčasu si vytvorili len jednogólový naskok, ktorý Hlohovčanky už začiatkom druhého dejstva zmazali a favorita začali poriadne trápiť. Domáce hráčky si postupne vytvorili dokonca štvorgólový náskok.

Tento náskok však Šalianky do záveru druhého polčasu síce skresali na jeden gól, ale na zvrat to už nestačilo. Hlohovčanky zvíťazili nad Šaľou senzačne najtesnejším výsledkom 31:30 a postúpili medzi posledné štyri družstvá.

Povedal po zápase

Po poslednom hvizde arbitrov na palubovke v hlohoveckej aréne prepukla veľká radosť v tíme domáceho trénera Ivana Davidka. „Atmosféra na tomto zápase bola výborná. Podali sme kolektívny výkon všetkých báb podopretý výkonom brankárky.

Rozhodlo aj to, že sme hrali so srdcom a bojovali sme. Šaľa má síce na viac, ako dnes predviedla. Nikto nás zo súperovho tímu neprekvapil. Boli sme dobre pripravení na súpera, pomohlo nám aj video, ktoré sme mali k dispozícii.

Dovolím si povedať, že pod náš úspech sa podpísalo aj zranenie Veselkovej. Šaľa prišla o dirigenta hry a bez dirigenta sa nedá hrať. Presvedčili sme sa, že sa dá hrať vyrovnaná partia aj proti takému tímu ako je HK Slovan Duslo Šaľa, klub, ktorý má históriu, skúsenosti a úspechy. My sa však tešíme z tohoto nášho úspechu. Stálo ma to už druhý kartón šampanského,“ uviedol tréner Davidek.

Ďalší favoriti nezaváhali

V ďalších troch dueloch štvrťfinále Slovenského pohára sa tešili z postupu favoriti. Obhajca prvenstva Iuventa Michalovce nemal v interligovej konfrontácii veľa práce s Bemacom Prešov (38:16).

Bez väčších problémov vyhral aj ŠKP Bratislava na pôde druholigového HK Slávia Sereď (35:16). Kvarteto semifinalistov doplnili hráčky HK Slávia Partizánske, ktoré zvíťazili v Šuranoch nad miestnym HKM, účastníkom I. ligy, 28:20.

Text: (pb), SZH, foto: archív klubu