Viac foto v galérii

Ďalšia nehoda na Kysuciach: Za tunelom Horelica vystrihávali zraneného muža

n 16.12.2015 11:49 - Čadca

Iba niekoľko hodín potom, ako na obchvate Čadce policajti znížili rýchlosť na 60 kilometrov za hodinu, bola v tomto kritickom úseku ďalšia tragická dopravná nehoda. V utorok zasahovali záchranári za tunelom Horelica, kde kamión úplne zdemoloval Škodu Fabia. Vodič osobného auta zraneniam podľahol.

V  utorok (15. 12. 2015) po 15. hodine boli záchranári z Čadce vyslaní na cestu I/11A k dopravnej nehode osobného motorového vozidla a kamiónu. Na mieste nehody našli v osobnom aute ťažko zranenú zakliesnenú osobu. Muž však bol ešte pri vedomí. Kamión mal prerazenú nádrž a vytekala z neho nafta.
 

ZAUJME VÁS: Vodiči, pozor! Na obchvate Čadce je už iba šesťdesiatka

Použili hydrauliku

„Hasiči zabezpečili osobné auto proti pohybu a vzniku požiaru, poskytli zranenej zakliesnenej osobe prvú pomoc a za použitia hydraulického vyslobodzovacieho náradia ju vyslobodili z auta a odovzdali záchranárom,“ poskytla bližšie informácie hovorkyňa Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Žiline Miroslava Ondrichová.  

Policajné vyšetrovanie ukázalo, že 49-ročný vodič Škody Fabia smeroval zo Žiliny do Čadce.

„Podľa doposiaľ zistených informácií pri prejazde priameho úseku cesty v stúpaní k tunelu Horelica plynulo prešiel do protismeru, kde došlo k  čelnej zrážke s oproti idúcim kamiónom. 28-ročný vodič poľského kamióna na vzniknutú situáciu reagoval brzdením a vyhýbaním sa vpravo, napriek tomu zrážke s osobným autom nedokázal zabrániť,“ poskytla informáciu o priebehu nehody žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Tragický koniec

Vodič Fabie bol s ťažkými zraneniami prevezený do nemocnice, kde po niekoľkých hodinách zraneniam podľahol. „U vodiča kamióna bola vykonaná dychová skúška s negatívnym výsledkom, u vodiča osobného auta bol nariadený odber krvi. Hmotná škoda na vozidlách je odhadnutá na asi 23,5-tisíca eur.

Vytekajúcu naftu z kamióna zachytávali hasiči do zberných nádob a uniknuté prevádzkové kvapaliny posypali sorbentom.

„Nakoľko do príchodu hasičov uniklo a cez odvodňovacie rigoly odtieklo pravdepodobne do pôdy určité množstvo nafty, o udalosti boli vyrozumené aj orgány štátnej správy na úseku životného prostredia. Po zdokumentovaní nehody políciou hasiči asistovali odťahovej službe pri nakladaní havarovaných vozidiel,“ dodala Ondrichová. Cesta bola z dôvodu odstraňovania následkov nehody uzavretá do 19. hodiny.

Text: Branislav Koscelník, foto KR HaZZ Žilina