Rodičia sa na deň stali učiteľmi

n 11.12.2015 9:55 - Revúca

Už druhýkrát si rodičia žiakov ZŠ Komenského mali možnosť vyskúšať stať sa na jeden deň učiteľmi. A už druhýkrát sa rodičia tejto role zhostili na jednotku.

Žiaci na hodinách počas prvého decembrového týždňa zažili všeličo zaujímavé. Napríklad ôsmaci videli v praxi, na čo je dobré vedieť pracovať s mierkou mapy. Pán Dorčák im ukázal nielen prezentácie delostreleckého cvičenia, ale aj zameriavanie cieľa na mape.

Zahrali sa na učiteľov

Geometriu v obrazoch hľadali s mamičkou Meriačovou, ktorá im ukázala, že aj z mála sa dá urobiť úžasné dielo. Prváci zažili hudobnú výchovu s klaviristkou, pani Beňušovou, ktorá sa s deťmi zahrala na malých muzikantov.

Tretiaci mali hodinu lesníctva s oteckom Reviľákom a jeho rozprávanie bolo také pútavé, že mnohí prejavili záujem pracovať v dospelosti v lese. Štvrtákom pani Bukociová priblížila prácu predavača, o ktorej si doposiaľ mnohí mysleli, že znamená len obsluhu zákazníkov.

Žiaci si uvedomili potrebu a výnimočnosť vlastnej rodiny na hodine s pani Bendulovou, ktorá sa venuje sociálnej práci a pomoci v núdzi. Jedna pani učiteľka z radov rodičov zavítala na vyučovanie v ľudovom kroji.

Pani Poprocká si pre deti pripravila rôzne aktivity, vďaka ktorým spoznali nielen históriu nášho kraja, ale mohli si zahrať na drumbli či fujarách. Otecko Biž porozprával žiakom ako funguje bioplynová stanica, otecko Poprocký zas uviedol žiakov do tajov jaskyniarstva v našom okolí.

Žiaci zažili aj hodinu s oteckom Ďurejom, ktorý sa stará o technickú stránku výťahov a vďaka názorným ukážkam a možnosti vyskúšať si rôzne spínače ich toto povolanie veľmi zaujalo.

Napriek tomu, že hodiny boli iné ako tie bežné, žiaci sa na nich dozvedeli množsvo zaujímavých informácií, z ktorých mnohé v knižkách nenájdu. Už teraz sa tešia, čo si pre nich rodičia nachystajú o rok.

Text a foto: (ta)