V jarnej sezóne by mali pomôcť zmeny v kádri

n 9.12.2015 9:33 - Poltár

Nabieha do šestnástky, spracúva loptu a strieľa na bránu... Práve prebieha posledná minúta jesenného zápasu s Revúcou. Diváci jasajú a nešetria hlasivkami. Gól strieľa nestarnúci Jozef Marcinek a vyrovnáva na konečných 1:1. Aktívny štyridsiatnik, ktorý nám poskytol rozhovor, aktuálne zastáva funkciu hrajúceho futbalového prezidenta Sklotatranu Poltár.

Ako by ste zhodnotili práve skončenú jesennú časť sezóny?

Samozrejme, som nespokojný. Očakával som o 5 až 6 bodov viac. To by nás z aktuálnej 10. pozície posunulo na 5. priečku.

V čom bol hlavný problém?

Bolo toho viac. S aktívnou prípravou na sezónu sme začali veľmi neskoro. Za dva týždne pripraviť mužstvo zodpovedne na novú sezónu je takmer nemožné. Mali sme tiež veľmi úzky káder hráčov. Hrať majstráky s 15-členným kolektívom bolo veľakrát náročné. Prišli zranenia, choroby, karty a hneď nás bolo zasa o niekoľko menej. Taktiež od dvoch legionárov, Marka Čonku a Lukáša Šušku, som predsalen čakal viac. Či už išlo o zvýšený tlak na súperovu bránu a nepochybne viac gólových zásahov. Ďalej množstvo nepremenených šancí aj od iných útočiacich hráčov, vďaka ktorým sme sa pripravili o tak potrebné body do tabuľky.

Čo bolo najväčším negatívom vášho mužstva v jesennej časti sezóny?

Boli to výkony a prístup hráčov v stretnutiach s Hriňovou a Veľkým Krtíšom. Prehrali sme s oboma spomenutými súpermi. Nie je však prehra ako prehra.

Určite by ste však našli aj nejaké pozitíva. Spomeniete niektoré?

Áno, rád. Škoda však, že ich nebolo viac. Vyzdvihnúť musím výkony a prístup kapitána Jana Pagáča, špílmachra Mariána Berkyho a brankára Martina Rusnáka. Mužstvo môžem pochváliť za výkon v domácom zápase so Zvolenom. Napriek tomu, že sme ho prehrali, hráčom som nemal čo vytknúť. Kebyže chlapci odohrali s takýmto prístupom aj iné zápasy, istotne by to minimálne stačilo na umiestnenie do piateho miesta v tabuľke.

V každom športe sa točia peniaze. Ako je na tom Sklotatran?

Finančné komplikácie sa týkajú, samozrejme, aj nášho klubu. Ja však musím aktuálne s radosťou skonštatovať, že po jesennej časti nemáme voči žiadnemu hráčovi finančné podlžnosti. Pripomínam len, že všetci funkcionári vrátane mňa pracujú bez nároku na akékoľvek peniaze.

Prejdime na nový rok. Kedy začínate?

Zimnú prípravu by sme chceli začať v treťom januárovom týždni. Sústredenia plánujeme na február. Zúčastnia sa ho dospelí, dorastenci a starší žiaci.

Súťaž pokračuje v marci. Aké sú plány, resp. vyhliadky?

Cieľom je skonsolidovať mužstvo. Z aktuálneho kolektívu by nemal odísť nik. Máme v hľadáčiku nových 6-7 hráčov. V blízkej budúcnosti uvidíme, ako budeme úspešní. S umiestnením budem spokojný, ak skončíme do konečného šiesteho miesta. Verím, že všetci urobíme všetko pre dosiahnutie stanoveného cieľa.

V akej situácii sú mládežnícke tímy?

Aktuálne naši dorastenci hrajú v spoločnom mužstve s kalinovskými. Začiatok bol ešte ako tak akceptovateľný. Neskôr však začali niektorí hráči pristupovať k svojim povinnostiam nezodpovedne. To sa neskôr odrazilo aj na zlých výsledkoch. Ku chlapcom hľadáme aj nového trénera. U starších žiakov prevláda mierna spokojnosť. Toto však nemôžem povedať o výsledkoch mladších žiakov. Potešením je kolektív prípravky, ktorá je prvýkrát zapojená aj do pravidelných zápasov s okolitými obcami. Ide o mužstvo 6- až 9-ročných chlapcov, ktorých v začiatkoch viedol Lukáš Hrnčiar. Teraz sú pod palcom Rada Urbančoka a Vlada Sojku. Všetkým trom chcem vysloviť poďakovanie za ich prácu pri ktorej je potrebná hlavne veľká miera trpezlivosti.

Čo by ste chceli dodať na záver?

Poďakovať sa nášmu mestu ako hlavnému sponzorovi a vyzdvihnúť aj spoluprácu s ním. Poďakovanie patrí aj ďalším menším sponzorom a do tretice samozrejme aj náročným poltárskym divákom, ktorí nás podporovali aj v situáciách, keď sa nám nedarilo. Pevne verím, že ich v jarnej časti potešíme kvalitnejšou hrou a dobrými výsledkami. Oni si to naozaj zaslúžia. Veď pre koho sa hrá futbal, ak nie pre nich.

Text a foto: Peter Sabó