Vianočná atmosféra vládne aj v Slovenskom banskom múzeu

n 16.12.2015 9:22 - Banská Štiavnica

Predvianočnú atmosféru sa rozhodlo svojim návštevníkom priblížiť aj Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici. Veď každé vianočné sviatky sú tak trochu rozprávkové, plné príbehov o priateľstve a láske, o milujúcej rodine.

Vianoce sú najkrajším sviatkom roka pre každého z nás. Tešia sa na ne nielen deti, ale aj mnohí dospelí. Veď každý z nás si túži oddýchnuť a venovať viac času svojej rodine a blízkym.

Kammerhof v zime

Múzeum si aj v tomto roku pripravilo netradičné spoznávanie expozície Baníctvo na Slovensku – Kammerhof pod aktuálnym názvom Kammerhof v zime. Pri prechádzaní jednotlivými miestnosťami stálej expozície sa naskytne návštevníkom nezabudnuteľný zážitok z bohatých dejín Banskej Štiavnice.

Každé obdobie prinášalo mestu nejaké zmeny. Niekedy zápasilo s ťažkosťami, inokedy bolo na vrchole slávy. Nádherné a milované mesto, ktoré svoj historický poklad ukrýva aj v expozíciách múzea.

Od 30. novembra do 4. decembra expozícia Baníctva na Slovensku ponúkla svojim návštevníkov sprevádzanie prostredníctvom rozprávania o baníkovi Jožkovi a Barbore. Deti, ale aj mnohí dospelí mohli spoznať príbeh svätej Barbory.

Od 7. decembra do 29. januára prebieha v expozícii hra Putovanie za hviezdou. Na deti, ktoré budú pri putovaní úspešné, čaká malé prekvapenie. Hra je vhodná najmä pre deti, ktoré sa môžu nielen zahrať, ale sa aj niečo naučiť.

Text a foto: (vk)