Mikuláš zavítal aj do štiavnickej ZUŠ

n 11.12.2015 9:17 - Banská Štiavnica

Pre tých najmenších je azda najočakávanejšou udalosťou v predvianočnom období príchod Mikuláša. Tento rok zavítal aj do Základnej umeleckej školy (ZUŠ).

Vianoce sú pre väčšinu ľudí tými najkrajšími a najvzácnejšími sviatkami. Veď okrem toho, že obdarúvavame svojich blízkych omnoho viac, než počas roka, venujeme im aj viac času. Príroda sa zaodeje do bieleho rúcha a my si tak môžeme vychutnávať tú pravú vianočnú atmosféru.

Vianočná atmosféra

Aj do ZUŠ v Banskej Štiavnici malými krôčikmi vstúpili Vianoce. V pondelok, 7. decembra, sa škola zmenila na rozprávkovú krajinu plnú anjelikov, čertíkov, ale aj dobrého uja Mikuláša. Vo vestibule už rozvoniaval vianočný punč a kapustnica.

Deti z literárno-dramatického odboru čítali nádherné vianočné príbehy, z výtvarnej sa predbiehali, kto ozdobí najkrajší medovníček a skladali papierových anjelikov.
Predvianočným programom sprevádzala milým slovom učiteľka P. Voberová.

Sladká odmena

Nezabudnuteľné popoludnie spríjemňovali tóny vianočných piesní a tancov. Deti programom potešili nielen Mikuláša, ktorý každého odmenil sladkým darčekom, ale zaiste roztancovali i srdiečka svojich blízkych a priateľov.

Veď deti v škole sú ako jedna veľká rodina, ktorých spája láska k hudbe a umeniu. Počas najbližších dní čakajú na milovníkov hudby a umenia mnohé ďalšie vianočné podujatia, kde priblížia a zobrazia ľuďom dnešnej doby vzácne zvyky a tradície Vianoc.

(vk), foto: ZUŠ