Najproduktívnejší hokejista prvej ligy Jakub Linet: Bardejov by sa nestratil medzi elitou!

n 16.12.2015 14:21 - Bardejov

Pochádza zo Žiliny, no na východe Slovenska je už ako doma. Reč je o hokejovom útočníkovi Jakubovi Linetovi, ktorý má v Bardejove na konte 40 bodov (20 gólov + 20 asistencií). Je tak oporou lídra I. hokejovej ligy, ktorý by podľa neho mal mať miesto v Tipsport lige. Tu je celý rozhovor!

Momentálne ste najproduktívnejším hráčom I. slovenskej ligy. Čo na to hovoríte?
- Dá sa povedať, že som zatiaľ so sezónou spokojný. Darí sa mužstvu a som rád, že aj mne a môžem tak pomôcť mužstvu k dobrým výsledkom. S chlapcami v útoku si rozumieme a zatiaľ nám to funguje.  

PREČÍTAJTE SI: Rozhovor s Marcelom Holovičom: Čím chce nováčik z Piešťan zaujať v národnom tíme?

Ruku na srdce, čakali ste, že by ste v polovici základnej časti mohli byť na tom takto výborne?
- Je pravda, že po príprave by ma niečo také nenapadlo, pretože tam nám to príliš nepadalo, ale keď prišla liga, tak sa vrece s gólmi roztrhlo.

Linet (dolu) v akcii.

Čím to je, že sa vám tak darí?
- Myslím si, že to bude aj tým, že na ľade bojujeme a pomáhame si s chalanmi a je super, že to vychádza.

Aj vďaka vám je Bardejov lídrom súťaže. V tomto smere panuje spokojnosť?
- Sme radi, že sme zatiaľ prvý v tabuľke, ale liga je vyrovnaná a každý zápas musíme pracovať a snažiť sa vyhrávať. Stačí totiž zápas alebo dva, a v tabuľke sa môže veľa zmeniť.

Aké máte ambície v tejto sezóne?
- V prvom rade je dôležité vypracovať si po základnej časti čo najlepšiu pozíciu do play-off. Tam už sa uvidí... Keď sa však popri tom bude dariť aj mne, a budem tak môcť pomôcť mužstvu, budem len rád.

Linet (vľavo) si zahral Extraligu aj za Žilinu.

Pôsobili ste aj v najvyššej súťaži, takže viete porovnať úrovne oboch líg. Skúsili by ste to?
- Tak porovnáva sa to ťažko. Ale myslím si že Tipsport ligy bude predsa len kvalitnejšia a rýchlejšia ako prvá liga. Bývalá Extraliga je taktickejšia a prvá liga by som povedal, že je viac o korčuľovaní a bojovnosti. Ale posledný rok je prvá liga veľmi vyrovnaná a tým sa zvýšila aj jej úroveň.

Bolo by spravodlivejšie, keby víťaz I.ligy postupoval do Tipsport ligy automaticky a nemusel hrať baráž?
- Možno by to bolo spravodlivejšie, ale aj tento nový spôsob baráže je zaujímavý.

Pýtam sa aj preto, že Bardejov už takto pohorel viackrát a práve tento klub by si už účasť medzi elitou zaslúžil. Je tak?
- Myslím si, že podmienkami by sa v nej Bardejov nestratil, ale zatiaľ to nevyšlo. Ale verím, že sa nám podarí tento rok zabojovať o baráž a ďalej sa uvidí.

Bardejovčania sa radujú, sú predsa prví v súťaži.

Inak, ako sa vám páči na východe Slovenska?
- Ja som na východe už štvrtý rok, som tu spokojný a nič mi nechýba. Za tie roky už tu mám veľa kamarátov, či známych a v hokeji sa mi na východe darí, takže sa nemám na čo sťažovať.

Myslím to aj preto, že ste rodákom zo Žiliny, no už ste pôsobil v Michalovciach a Humennom. Prirástol vám teda tento kút Slovenska k srdcu?
- Tak do Michaloviec som odišiel vyskúšať šťastie, keď som sa nepresadil v Žiline a tam sa mi podarilo dostať do mužstva.

Dostal som veľa priestoru na ľade a navyše sme prešli až do finále čo bol obrovský úspech. Čo sa týka Humenného, ak som šiel pomôcť po sezóne do baráže, pretože chceli postúpiť do prvej ligy a my sme vypadli, čiže skončiť už vo februári so sezónou, je strašne skoro.

Linet si zahral aj z Michalovce.

Čo tak posun do Tipsport ligy, máte to v pláne?
- Zatiaľ také veci neriešim. Som v Bardejove, kde máme svoje ciele a snažíme sa ich naplniť. Uvidíme po sezóne, čo príde ale samozrejme, že každý chce hrať čo najvyššiu súťaž a posúvať sa tak vyššie.  

Sledujete isto aj dianie aj v nej, čo vravíš na aktuálne výsledky?
- Tento rok je veľmi vyrovnaná aj najvyššia liga, čo je vidieť aj v tabuľke. Hociktorý tím vyhrá dva zápasy a môže sa dostať vysoko, naopak, prehrá a prepadne sa o dve či tri miesta. Myslím si, že tam bude ešte veľký boj do konca sezóny o play-off.

Milan Hanzel, foto: ahojbardejov.sk, hokej.sk, prvaliga.sk, TASR