Talent na jazyky im priniesol úspech, radosť a netradičnú odmenu

n 14.12.2015 8:00 - Kysucké Nové Mesto

Na Základnej škole Nábrežná v Kysuckom Novom Meste pedagógovia nezabúdajú na efektívnu výučbu anglického jazyka. V novembri tu škole privítali New Yorčana Mr. Raya Sikorskeho, učiteľa, ktorý k učeniu cudzieho jazyka využíva zábavné aktivity a rôzne hry, aby ešte viac pomohol žiakom vylepšiť schopnosti dohovoriť sa po anglicky.

Aj vďaka nemu získané vedomosti žiaci využili aj v súťaži English One, do ktorej sa zapojili pod vedením svojich angličtinárok  Jolany Madigárovej-Kubišovej a Emílie Palicovej. Prostredníctvom súťaže mali možnosť spoznať ďalšie nové trendy vzdelávania v oblasti výučby cudzieho jazyka.

Celkovo sa do projektu English One zapojilo viac ako 20 000 žiakov a 877 pedagógov z celého Slovenska. Jednou z výherných cien bol aj hudobný koncert Celeste Buckingham, priamo na škole. Aby výhru žiaci získali, museli počas súťaže zozbierať stanovený počet nálepiek za vypracované úlohy. Riešili ich najskôr spoločne v škole, potom aj samostatne doma.

Šiestačka Nicol Galvánková nakoniec vďaka svojej šikovnosti a vytrvalosti získala pre školu jednu z hlavných cien, spomínaný hudobný koncert. Potešila tak nielen svojich spolužiakov, ale ostatných žiakov.

Text a foto: Mária Ďuranová