Netradičný Mikulášsky turnaj v džude

n 16.12.2015 8:00 - Kysucké Nové Mesto

Začiatkom decembra usporiadal Klub Judo San z Kysuckého Nového Mesta už IV. ročník Mikulášskeho turnaja v džude.

Aj tento ročník bol určený nielen členom klubu, ale najmä školákom z kysuckých základných škôl. Súťaž je medzi žiakmi totiž známa už z minulých ročníkov a teší sa medzi nimi veľkej obľube. Najskôr ich džudisti navštívili na Základnej škole Dolinský potok. Žiaci, boli podľa ročníkov, ktoré navštevujú, rozdelení do jednotlivých kategórií.

Zápasili na podlahe, aby predišli zraneniam pri pádoch. Po zápasení školákov nasledovalo zápasenie malých džudistov, členov Judo Sun, ktorí si sily merali už v súbojoch v postoji, ako je to v džude bežným zvykom. Povzbudzovali ich rodičia, žiaci, učitelia i ďalší diváci, ktorí vytvárali veľmi príjemnú turnajovú atmosféru.

Víťazi z jednotlivých kategórií si odniesli diplomy a pekné ceny. O pár dní neskôr sa turnajový zážitok zopakoval aj na Základnej škole Clementisova, kde bol krúžok džuda otvorený len nedávno. Aj na tejto škole o zápasenie prejavilo veľa školákov, do turnaja sa dokonca zapojili aj dievčatá zo štvrtého ročníka. Mikulášsky turnaj v džude sa na obidvoch školách uskutočnil v spolupráci s CVČ.

Text a foto: Mária Ďuranová