Kultúrna lahôdka na sklonku roka

n 15.12.2015 8:00 - Kysucké Nové Mesto

Divadelný súbor Babylon si na sklonku roka pre Kysučanov pripravil ďalšie humorom prešpikované divadelno-improvizačné predstavenie.

Pre pracovné povinnosti sa obsadenie súboru prednedávnom zminimalizovalo už len na štyroch hercov, ktorých poznáme pod názvom Babylonská štvorka, no kvalita predstavení v ich podaní nie je o nič horšia ako v minulosti, keď na javisku pod divadelnou taktovkou vedúceho, režiséra i choreografa Pavla Záteka účinkovalo aj dvadsať Babylončanov.

Aj so svojim zatiaľ posledným predstavením, ktoré sa uskutočnilo v Dome kultúry v Kysuckom Novom Meste, zožala B4 veľký úspech. Verní diváci, ale aj ďalší priaznivci divadelného humoru opäť ocenili vtipné dialógy a humorné scénky, ktorými ich štvorica zabávala počas dvojhodinového programu a formou scénok im predvádzala vtipné situácie zo života, ktoré sa môžu stať každému z nás.

Sála burácala smiechom

V priebehu prvej časti divákom vykreslili situáciu, ktorá môže vzniknúť na poľskom trhu, keď predávajúci Poliak ponúka bežnému Slovákovi tovar. Nie zriedka sa mu ho podarí slovenskému zákazníkovi vnútiť aj vďaka šikovným slovným spojeniam, ktoré v oboch jazykoch znejú rovnako, ale ich význam je celkom iný.

Aj v ďalšej časti predstavenia sála burácala smiechom, keď herci znázornili situáciu v osobnom vlaku, ktorý smeroval zo Žiliny do Vrútok.

Jeden z cestujúcich sa v kupé zoznámil s pestrou škálou cestujúcich, nielen s fanatickým fanúšikom futbalového klubu Dunajov, ale aj s mládencom s rozbitým nosom, ktorý sa vybral na stretnutie kresťanskej mládeže, so sexi lyžiarkou, či osudovou ženou. Humorné dialógy opäť nedali na seba dlho čakať.

Improvizovali na aktuálne témy

Babylonská štvorka nezabudla ani na aktuálnejšie témy a netradičnou formou pripomenula divákom blížiaci sa príchod Mikuláša. Kým ten sa snažil svojským spôsobom oklamať sociálnu i zdravotnú poisťovňu, anjel rozdával prítomným sladké dobroty.

V zábavnej atmosfére sa niesol aj záver podujatia, v ktorom herci pohotovo odpovedali na otázky z publika. Jednou z nich poriadne zaskočil jeden z divákov herečku Zuzku Lackovú, keď sa jej opýtal, či si ho vezme za muža.

Zásnuby pred zrakmi nič netušiacich divákov

A zaskočení boli aj diváci, najmä keď vysvitlo, že ide o jej dlhoročného partnera a vôbec nejde o ďalšiu vtipnú improvizáciu. Pred zrakmi divákov herečka ponuku prijala a spolu s ňou aj zásnubný prsteň. Záver podujatia sa tak niesol v nezvyčajnej atmosfére a na tvárach prítomných nechýbal prajný úsmev i štipka nostalgie. Veríme, že vzťah dvojice sa bude vyvíjať pozitívnym smerom a bude sa im v živote dariť minimálne tak, ako aj predstaveniam Babylonskej štvorky, o ktoré je stále väčší záujem.

Text a foto: Mária Ďuranová