V Sobranciach chýba pravidelná kultúra. Pýtali sme sa Jozefa Bojačku

n 18.12.2015 8:41 - Sobrance

Slovensko, to nie je iba prekrásna príroda a starobylé pamiatky, to sú predovšetkým ľudia. Ľudia, ktorí tu žijú a pracujú, ľudia, ktorí môžu potiahnuť túto krajinu dopredu. Predstavujeme vám jedného z takýchto ľudí, Jozefa Bojačku.

Mohli by ste sa v krátkosti predstaviť našim čitateľom?

Pracujem v Michalovciach, v predajni Nay Elektrodom ako administratívny pracovník. Pochádzam priamo zo Sobraniec. Mám 39 rokov, som rozvedený a mám 10-ročnú dcéru.

Popritom sa zaujímate o dianie vo vašom meste. Čo obyvateľov u vás trápi najviac a ako by sa tento problém mohol riešiť?

Veľká nezamestnanosť, ktorá by sa snáď dala riešiť nejakým priemyselným parkom a pritiahnutím zaujímavých investorov.

Je vaše mesto ideálnym miestom pre váš spokojný život? Alebo niečo tomu ešte chýba?

Naše mesto je pomerne menšie, s počtom približne 7 000 ľudí. Predtým sme mali kino, robili sa vystúpenia hudobných skupín, takže tu dosť chýbajú pravidelné kultúrne podujatia.

Čo sa dá vo vašom meste zaujímavé vidieť?

Sobrance boli lukratívne najmä Sobraneckými kúpeľmi, ktoré sú momentálne zdevastované. V okrese máme horské jazero Morské Oko, kde je nádherne, s možnosťou výstupu na skalnatý vrch Sninský kameň. Tiež je možnosť navštíviť historický kostolík v obci Ruská Bystrá, ktorý pochádza z 18. storočia. V lete funguje miestne kúpalisko.

Ako trávite svoj voľný čas?

Svoj voľný čas najviac trávim opatrovaním chorej mamky. S dcérou sa chodíme v lete kúpať, bicyklovať a najnovšou láskou je pes, ktorého sa snažíme vychovať. Osobne mám rád šport, ktorému sa nevenujem zo zdravotných dôvodov, ale rád ho sledujem, najviac futbal a tenis.

(vk), foto: Jozef Bojačka