Stromček sme už rozsvietili! Nechýbalo ani vianočné divadlo

n 10.12.2015 17:28 - Sobrance

Mikulášsky víkend so sebou priniesol aj milé podujatie venované najmenším. Tento čas azda najkrajším spôsobom prežívajú práve oni. V Sobranciach bol na 6. december pripravený pekný program spojený so slávnostným rozsvecovaním vianočného stromčeka a vianočnej výzdoby.

V adventnom čase je pre Sobrančanov pripravený bohatý program. Na svoje si prídu priaznivci tradičných akcií, ale i noviniek. Pripravených je množstvo koncertov a aj akcií pre rodinky s deťmi, na ktorých si všetci môžu užiť vianočnú atmosféru. Ďalším zo série podujatí bolo aj stretnutie s Mikulášom. V dome kultúry pripravilo podujatie Centrum voľného času Sobrance.

Divákov potešilo divadlo

Hľadisko v dome kultúry podľa očakávaní obsadili najmenší diváci s rodičovským dozorom. Všetci čakali na príchod Mikuláša, no pripravovaný scenár bol trochu iný. Na javisku sa objavili herci z prešovského divadelného zoskupenia Cililing. Pre divákov si pripravili hru s názvom Zlatá priadka.

„Ak uhádneš moje meno, nechcem ťa! Ale ak ho neuhádneš, vezmem ťa! A moje meno je...“ To meno istotne všetci poznali a v rozprávke sa tak stretli s Martinkom Klingáčikom, kde s ním vystúpila aj Hanička so svojím mužom, ktorých láska nakoniec prekonala všetky nástrahy.

Rozsvietili sme stromček

Rozprávkový svet je vždy plný zábavy, dobrodružstiev a čo je hlavné, dobro vždy zvíťazí. Inak to nebolo ani tentoraz. Organizátori si pre divákov prichystali aj mikulášske súťaže, za ktoré boli odmenení. Mikuláš začul hlasné volanie detí a pri príchode nezabudol ani na darčeky.

Spolu s obdarovanými deťmi rozsvietil krásny vianočný stromček v dome kultúry. Na pomoc si prizval aj primátora mesta Pavla Džurinu a spoločne sa s celým sprievodom presunuli k mestskému vianočnému stromčeku. Po spoločnom odpočítaní rozsvietili vianočný stromček i tradičného anjela, ktorý sa už stal symbolom Vianoc v Sobranciach.

Text a foto: (mr)