Stolní tenisti majú za sebou ďalšie dve kolá v lige

n 13.12.2015 9:14 - Sobrance

Stolní tenisti Sobraniec odohrali 8. a 9. kolo vo štvrtej lige. Najskôr doma prehrali s béčkom Košíc 7:11 a potom vybojovali remízu v Trebišove.

V oboch stretnutiach sa najviac darilo Mikulášovi Varcholovi, ktorý prehral iba jeden zápas. V stretnutí s béčkom Košíc nestačil na ukrajinského legionára Minova, s ktorým však prehral až po tuhom boji 2:3.

Nevyšiel im úvod zápasu

„V stretnutí s Košicami sa nám nevydaril úvod. Hostia rýchlo získali veľký náskok. Vyhrávali už 7:2 a potom sa už iba dohrávalo. Nám sa podarilo znížiť na 7:9, no na remízu sme to nedotiahli. Ja som nastupoval na posledný zápas, keď už bolo rozhodnuté. Ukrajinského hráča som chcel zdolať. Bol to mimoriadne vyrovnaný zápas. V rozhodujúcom sete som prehral 9:11,“ povedal Mikuláš Varchola.

Varchola posledný zápas zvládol

Jednotka Sobraniec zohrala významnú úlohu aj v stretnutí s béčkom Trebišova. Za nepriaznivého stavu 8:9 nastúpil do poslednej dvojhry. Ščerbu zdolal 3:2 na sety a vyrovnal na konečných 9:9. Ak by však jeho kolegovia neprehrali tri zápasy v piatich setoch, mohli Sobrance tento zápas aj vyhrať.

„Som rád, že sme v tomto zápase dokázali bodovať. Máme totiž ťažké vyžrebovanie. Ja som prišiel do mužstva po troch mesiacoch. Bol som v zahraničí, teraz si zvykám aj na novú raketu. Verím, že v posledných dvoch tohtoročných stretnutiach sa nám podarí bodovať. V odvete musíme zabrať, aby sme sa vyhli boju o záchranu,“ dodal Mikuláš Varchola.

(jv), foto: archív klubu