Hokejisti nezvládli tretiu tretinu

n 14.12.2015 8:00 - Senica

Hokejisti Dukly Senica podávajú v posledných zápasoch prvej hokejovej ligy výkony so striedavými výsledkami. Po domácej prehre s Topoľčanmi 2:4, prišiel na rad kvalitný zápas v Michalovciach. Seničania ho smolne prehrali 4:5 po samostatných nájazdoch. Následne po výbornom výkone dokázali doma zdolať Považskú Bystricu 6:2. Doterajší program uzavreli duelom na pôde Liptovského Mikuláša, ktorému podľahli 0:4. Záhorákom tak patrí priebežné 7. miesto v súťaži.

V prvých dvoch tretinách gól nepadol. Posledný úsek hry mal rozuzliť riešenie hádanky o konečnom víťazovi zápasu. Paradoxne po návrate Garipa Salijiho s trestnej ľavice udreli domáci po prvý raz. V čase 40:38 zbavil ochranného kúzla hosťujúceho brankára Peter Bartík.

Nevyužili presilovky

Senica nebola dlho otrasená a vzápätí mohla aj vyrovnať, keď enormná nedisciplinovanosť Liptovského Mikuláša bola odmenená ďalších dvojminútovým trestom. Z tohto mráčika nezapršalo, a tak sa znova tešili domáci, keď úspešným strelcom bol v 46. minúte Peter Lichanec.

Za stavu 0:2 Senica, ale nemusela ešte skladať zbrane. Hráči Dukly sa chceli vrátiť do zápasu, ale proti bol fantastický Vladislav Pravda. Konečnú podobu výsledku na 4:0 zariadili v závere zápasu v priebehu 41 sekúnd Jaroslav Jabrocký (58:00) a Ivan Brezniak (58:41).

Rozhodli individuálne chyby

„V Mikuláši sme odohrali dobré prvé dve tretiny. Napriek tomu, že domáci hráči boli aktívnejší v streľbe, tak sme gól neinkasovali. V záverečnej tretine sa po našich dvoch individuálnych chybách dostal domáci tím do vedenia 2:0, ktoré ešte na konci zápasu zveľadil. S týmto úsekom hry nemôžeme byť spokojní. Zle sme tam riešili herné situácie a dokonca hrali túto výhodu po dobu štyroch minút a takmer brankára neohrozili. Tu je priestor na zlepšenie. Z celkového hľadiska je spokojnosť s tým, že napriek oklieštenej zostave o takých hráčov ako sú Trenčan, Markulinec či Korýtko, ktorých si zobrala naspäť do kádra Skalica naši hráči bojovali a chceli a chcú vyhrávať,“ povedal tréner Senice Svatopluk Kosík.

(ja), foto: mhk32lm.sk