V rozlúčke s jeseňou sa zrodila remíza

n 7.12.2015 8:00 - Senica

Futbalisti Senice sa s jesennou časťou Fortuna ligy rozlúčili s domácou remízou s Michalovcami 1:1. Zimovať tak budú na siedmom mieste, keď nazbierali 25 bodov. Doma vybojovali 13 a vonku 12 bodov.

Špecifickú príchuť mal zápas proti nováčikovi pre Michala Kleca. V deň zápasu oslávil 20. narodeniny.

„Síce som dal gól, ale nepodarilo sa nám zvíťaziť, čo ma mrzí. Je to celkom pekný darček. Pred každým stretnutím si vravím, že by som mohol skórovať. Proti Michalovciam to bolo výnimočné. V našom tíme prevláda nespokojnosť, chceli sme sa s jesennou časťou rozlúčiť trojbodovým ziskom. Napokon však môžeme byť radi aj za bod, keďže sme prehrávali 0:1,“ povedal Michal Klec.

Dolného problémy s kolenom

Dvadsaťtriročný stredopoliar Jozef Dolný pauzoval v novembri pre zranenie z duelu v Skalici dva zápasy. V súboji so Žilinou ako striedajúci žolík prvým dotykom s loptou spečatil víťazstvo Záhorákov 2:0. V Trenčíne bol v základnej zostave, no priznáva, že nastupuje so sebazaprením. 

„Mám problém s ľavým kolenom. Ťahá sa to so mnou už od októbrovej reprezentačnej prestávky. Mám dve trhliny v menisku, nemôžem trénovať naplno, nedokážem sa pri výskoku poriadne odraziť. Po zápase so Žilinou sa mi to trochu upokojilo a dalo dokopy, dal som si nejaké prášky na stlmenie bolesti a v Trenčíne som mohol hrať od začiatku,“ prezradil Jozef Dolný, ktorého čakala artroskopia problematického kolena.

 „Prečistia mi ho a snáď bude potom všetko v poriadku. Desať dní po operácii budem môcť začať behať a trénovať.“ 

Najobľúbenejší hráč

Seničania získali 25 bodov.  „Nazbierali sme relatívne dosť bodov vzhľadom na to, aké máme mladé mužstvo. Hoci je pravda, že viaceré zápasy, v ktorých sme vyhrávali, sme napokon nedokázali dotiahnuť do úspešného konca. Nedávno sa nám vydarila šnúra na ihriskách súperov, keď sme zo štyroch duelov vyhrali tri,“ zdôraznil Jozef Dolný, ktorý sa stal vo fanúšikovskom hlasovaní najobľúbenejším hráčom Senice za rok 2015. 

„Futbal sa hrá pre divákov a som rád, že sa im páči moja hra. Je to pre mňa motivácia do ďalšej práce – stále sa zlepšovať, baviť fanúšikov a pomáhať mužstvu.“

Absolvovali testy

Hoci majú futbalisti FK Senica už po sezóne, pondelkový tréning po zápase s Michalovcami bol v znamení testov. Zúčastnili sa ich všetci hráči A-tímu. Tréner Záhorákov Juraj Sabol rozdelil tím na niekoľko partií. Tie sa potom striedali na stanoviskách. Na každom prebiehali testy iného druhu.

„Merali sme hodnoty ako telesný tuk v percentách, bazálny metabolizmus, metabolický vek, vodu v tele v percentách, viscerálny tuk v tele, ktorý je veľmi nebezpečný. Ďalej sme u futbalistov merali hodnoty kostí, svalovú hmotu a celkovú kondíciu. Musím povedať, že hodnoty, ktoré sme u chalanoch namerali, sú veľmi dobré. Vidno, že sú to profesionálni športovci,“ povedala Zuzana Chovancová z partnerskej spoločnosti Kompava.

Seničania trénovali do 9. 12. Najbližšie sa stretnú vo štvrtok 7. 1. 2016. Doma však leňošiť nebudú, každý hráč dostal tréningový plán.

(jv), foto: TASR/Lukáš Grinaj