Krádež plná napätia a zvratov ako z akčného filmu

n 15.12.2015 8:00 - Rimavská Sobota

Krádež ako z akčného filmu sa odohrala v dedinke Číž v okrese Rimavská Sobota. Bratranci Gejza a Otto podľa polície násilne vnikli do domu Róberta, ktorého okradli a vzali ako rukojemníka.

Bratranci sa rozhodli prilepšiť si veľmi rýchlo a navyše nelegálne. Po oslave sa potužení alkoholom vybrali do Róbertovho domu. Ten bol v obci známy tým, že pomáha bezdomovcom. Muži preliezli plot a vošli dnu, kde sa okrem majiteľa nachádzal aj Ervín.

Gejza a Otto napadli majiteľa domu a pýtali od neho peniaze, ktoré im on v strachu dal. „Následne pod hrozbou fyzického útoku a opätovnými údermi do hlavy mu prikázali, aby im dal kľúče od svojho motorového vozidla,“ informovala policajná hovorkyňa Andrea Petrovičová.

Rukojemnícka dráma

Bratranci potom prinútili Róberta a Ervína nasadnúť do auta, aby mohli ísť do bankomatu do Tornale. Po celý čas oboch svojich rukojemníkov bili. Následne im Róbert musel dať aj svoje vybraté peniaze. Zlodeji cestou späť svoje obete odviezli do lesa, v ktorom sa im vyhrážali.

Neďaleko Tornale donútili Ervína vysadnúť z auta. Róbertovi sa podarilo počas jazdy vyskočiť a ujsť preč. Gejza a Otto podľa polície spôsobili obidvom mužom zranenia s predpokladanou dobou liečenia do 42 dní a Róbertovi škodu minimálne 1 400 eur.

Ten udal oboch páchateľov na polícii. Bratranci sú teraz obvinení zo zločinu lúpeže, obmedzovania osobnej slobody, vydierania a prečinu porušovania domovej slobody. Po dokázaní viny im hrozí basa až na osem rokov.

Text a foto: (cor)