Vianočná pošta v Boryho dome

n 15.12.2015 8:45 - Krupina

Stále nové a zaujímavé nápady prichádzajú od Oddelenia kultúry v Krupine. Jedným z týchto nápadov je aj výstava pod názvom „Vianočná pošta“.

Otvorili ju pre verejnosť vo štvrtok 10. decembra. Bola inštalovaná v priestoroch Boryho domu v Krupine. Ide už o druhú výstavu, no je iného tematického zamerania. Prvá na fotografiách dokumentovala hrôzy 2. svetovej vojny.

Posledná výstava je naladená k blížiacim vianočným sviatkom. Hlavným spoluorganizátorom je i Janka Melichová z Mestskej knižnice v Krupine.

Zozbierali tematické pohľadnice

Na zahájenie výstavy prišlo pomerne veľa návštevníkov v rôznych vekových kategóriách. Organizátori vsadili nielen na hovorené slovo, ale slávnostné otvorenie vycifrovali i vianočnými pesničkami. Najmladším speváčikom bol deväťročný Tomáš Posádka, žiak 3. A triedy ZŠ J. C. Hronského.

Vystúpili úspešne aj dve začínajúce huslistky. Tematicky boli zozbierané pohľadnice na blížiace sa Vianoce, zimné obdobie a iné príležitosti konajúce sa v kalendárnom roku. Spestrením výstavy boli aj výtvarné práce žiakov ZUŠ.

Je ich veru pekných pár desiatok, ktorí sa venujú výtvarnému umeniu. I vystavené výtvarné práce boli tematicky ladené k Vianociam. Výchove mladých výtvarníkov sa už druhý rok venuje v ZUŠ Katarína Krnáčová. Výtvarnému odboru sa venuje osem desiatok žiakov.

Rôzne výtvarné techniky

Deti vo svojich výtvarných prácach popustili uzdu ich bujnej fantázii. Rôznymi výtvarnými technikami spracovali najčastejšie motív anjelov v rôznych veľkostiach a farbách. Bolo naozaj čo pozerať, a to nielen od rodičov detí, ich príbuzných, ale aj od ostatných návštevníkov.

Nikto z účastníkov tohto kultúrneho podujatia veru neľutoval strávený čas v príjemnom prostredí vo výstavných priestoroch Boryho domu v tomto predvianočnom zhone. Každý odchádzal z výstavy spokojný, a tak správne naladený na vianočnú nôtu.

Text a foto: (an)