Mali možnosť spytovať známych športovcov

n 5.12.2015 8:28 - Krupina

Vyše dvesto účastníkov v krupinskom kine Kultúra sa tešilo na stretnutie s významnými úspešnými športovcami Slovenska.

I keď väčšinu prítomných tvorili žiaci krupinských základných a stredných škôl, tak prišli aj tí skôr narodení, ktorí nechceli takéto stretnutie prepásť, veď sa nekoná každý rok.

Mesto bolo plné informácií, že 3. decembra odpoludnia prídu do Krupiny športovci, medzi ktorými nechýbali ani Matej Kováč, Matej Tóth a aj sympatická biatlonistka Anastasiya Kuzmina. Všetci spomenutí športovci pochádzajú z vojenského športového centra Dukla Banská Bystrica.

Anastasiya sa ospravedlnila

Anastasiya Kuzmina sa však ospravedlnila, lebo ju čakali neodkladné starostlivosti matky – musela sa starať o svoje nachladnuté dieťa, a tak ju nahradil rodák z Krupiny Miloš Bátovský.

V štrnástich rokoch začal s atletikou a už v sedemnástich rokoch bol zaradený do strediska talentovanej mládeže pri AŠK Dukla v Banskej Bystrici. V roku 1999 sa zúčastnil majstrovstiev Európy. Je štvornásobným majstrom Slovenska v chôdzi na dvadsať kilometrov.

Začal sa kolobeh otázok

Vo vestibule kina Kultúra privítali športovcov zástupcovia krupinského magistrátu, no a potom sa rovno odobrali na pódium kina, a tam začal kolobeh otázok, ktorých bolo skutočne neúrekom. Pýtali sa nielen chlapci, ale aj dievčatá.

Asistentky mali plné ruky práce s podávaním mikrofónov, aby bola každá otázka dostupná adresátovi. A tak sa Matej Kováč priznal, že v Krupine je po prvýkrát a povedal aj hodne o svojich športových začiatkov.

Majster sveta 2015 v chôdzi na päťdesiat kilometrov Matej Tóth tiež zaspomínal na svoje začiatky: „Krupina je mi veľmi blízka, mám totiž odtiaľto svoju manželku.“ Návštevníci teda otázkami vôbec nešetrili a zasypali aj Krupinčana Miloša Bátovského.

Všetci prítomní na odpoludní, stretnutí so športovcami, oceňovali vedenie nášho mesta, že v tomto predvianočnom čase usporiadali takéto významné podujatie.

Text a foto: (an)