Vianočné trhy v Prievidzi začali. Ponúknu kultúru či ľadovú plochu

n 14.12.2015 21:34 - Prievidza

Stánky s tovarom, občerstvením, kultúrny program a mobilnú ľadovú plochu ponúkajú vianočné trhy v Prievidzi, ktoré dnes popoludní slávnostne otvoril vystúpením folklórny súbor (FS) Vtáčnik z Prievidze. Podujatie spestrí predvianočný čas až do 23. decembra.

Ako uviedol hovorca Prievidze Michal Ďureje, centrum mesta zaplavil sezónny trh s predajom rôzneho tovaru a občerstvenia.
 

PREČÍTAJTE SI AJ: Nenaleťte podvodníkom! Po Bratislave sa potulujú falošní smetiari-vinšovníci

„Pripravili sme tiež kultúrny program v podaní folklórnych súborov, speváckych skupín seniorov z denných centier mesta Prievidza a Základnej umeleckej školy (ZUŠ) L. Stančeka v Prievidzi, ktorí sprostredkujú vlnu folklóru, vianočných vinšov a dobrej nálady,“ priblížil.

Bohatá ponuka

Doplnil, že aj tento rok môže verejnosť bezplatne využiť mobilnú ľadovú plochu, ktorej prevádzku spustilo mesto v nedeľu 13. decembra. K dispozícii je malým i veľkým korčuliarom denne od 8. do 21. hodiny. V prevádzke bude do 7. januára 2016 a jej ďalšie využívanie bude záležať najmä od klimatických podmienok.

Na vianočný kultúrny program v podaní speváckych skupín denných centier Bôbar, Necpaly, Píly a Zväzu zdravotne postihnutých, JASS-u a ZUŠ sa môžu návštevníci trhov tešiť 18. decembra. O deň neskôr program trhov spestrí vystúpenie FS Bukovinka z Radobice a tradičný výlov vianočných kaprov.

Spevácky zbor aj punč

Spevácky zbor Rozkvet z Prievidze a FS Rokôška z Nitrianskeho Rudna sa predstavia 20. decembra, 21. a 22. decembra popoludní bude môcť verejnosť zakúpením primátorského punču prispieť na činnosť neziskovej organizácie Harmónia.

Vianočné trhy 23. decembra popoludní zakončí vystúpenie FS Hájiček z Chrenovca-Brusna a príchod skautov zo 14. zboru Prievidza s Betlehemským svetlom.

Text a foto: TASR