Mladí divadelníci sa predstavili na ďalšom improvizačnom večere

n 14.12.2015 8:23 - Topoľčany

Topoľčianske ochotnícke divadlo Sem Tam prichádza s novou myšlienkou kultúry. Po viacerých predstaveniach, ktoré odohrali, sa v Koncertnej sále pod radnicou mesta Topoľčany predstavili s novým projektom. 

Ochotnícke divadlo Sem Tam vzniklo v Topoľčanoch pred tromi rokmi. Organizuje večerné hry, klauniády, hry pre deti.

Sú autorským divadlom, preto ich hry obsahujú vlastné myšlienky, ktoré dramaturgicky spracováva Lucia Holienčinová, a režisérkou, scenáristkou divadla je Soňa Bačiková.

V súčasnosti má divadlo 7 hercov. Novú divadelnú inscenáciu predvedú v premiére 23. apríla 2016. 

Viac kultúry v meste 

„Naším cieľom je divadlo oživiť, keďže tu už bolo v minulosti. Aj preto sme sa rozhodli do Topoľčian priniesť o čosi viac kultúry. V minulosti sme robili viaceré projekty, napríklad čítanie pre deti na Margarétke, klauniády, a teraz je to Divadelný večer improvizácie, ktorý sa budeme snažiť návštevníkom priniesť každé dva mesiace,“ informovali Lucia Holienčinová a Soňa Bačiková. 

Plánujú priniesť aj nové projekty 

„Večery však nebudú vždy iba o divadle. Chceme do mesta priniesť aj akustické koncerty, ďalšie projekty. Ľuďom sa to páči, sú spokojní. Každý večer v podstate na seba nadväzuje. Prvý večer bol „zoznamovací“, ukázali sme seba, iný druh umenia, snažili sme sa načrtnúť, načo je tu umenie. Bola tu hra Elliot, v ktorej sme sa aj snažili ľuďom otvoriť myseľ, aby začali premýšľať nad tým, čo sa tu deje. Tento náš druhý večer pokračoval emóciami, bol o tom, čo s nami emócie robia, ako vedia ovplyvniť človeka,“ doplnili Holienčinová a Bačiková. 

Text a foto: Tomáš Bilik