Hádzanárky sa postarali o senzáciu

n 10.12.2015 8:00 - Hlohovec

Zverenkyniam trénera Dávidka sa po roku podarilo zopakovať senzáciu, keď vo štvrťfinále Slovenského pohára vyradili favorita z WHIL Šaľu a druhý rok po sebe tak postúpili na finálový turnaj Final four, ktorý sa pred Vianocami bude konať práve v Šali. Darilo sa aj mužom, ktorí v prvom zápase semifinále Slovenského pohára doma zdolali Považskú Bystricu 29:25.

Šaľanky od úvodu potvrdzovali úlohu favorita a po góloch Pócsíkovej a Trochotvej viedli 2:0. Hoci Koníková zo sedmičky znížila a otvorila gólový účet domácich, Šaľanky postupne odskočili až na 1:5.

Medzitým nepremenila sedmičku domáca Koníkova ani hosťujúca Demajová a zápas pre zranenie skončil pre Veselkovú.

Úvod patril Šali

Sporta následne znížila na 3:5, no skúsené hostky využili vylúčenie Neštickej a utiekli na 3:8. Dávidková predviedla niekoľko skvelých zákrokov, ibaže rovnako kontrovala aj hosťujúca Haládiková a po štvrťhodine bol stav 5:11.

Luščonová začala hrať „osobku“ na Demajovú a v 22. minúte stiahli domáce hráčky manko iba na tri góly – 10:13, keď zachytala Dávidková a trháky využili Csadiová, Kisová a Koníková. Hosťujúci tréner si následne zobral už druhý time out.

Zverenkyne trénera Dávidka siahali po vyrovnaní, keď najskôr Kašníkova vystihla zlú rozohrávku a znížila v poslednej minúte na 14:15, Trochtová dávala na 14:16 a Kisová po individuálnej akcii na polčasových 15:16.

Dočkali sa vyrovnania

V úvode druhého polčasu bola v zakončení faulovaná Kašníková a z nariadenej sedmičky vyrovnala Krajčovičová – 16:16. Po ďalšom vyrovnávajúcom góle Krajčovičovej na 17:17, vystriedala Haládikovú v bráne hostí Ladicsová.

Domáce hráčky trápili favorita aj naďalej a Kašníková z pivota vyrovnávala v 41. minúte na 21:21, o pár sekúnd neskôr už domáce prvýkrát v zápase viedli, keď trhák zakončila z krídla Koníková 22:21.

V 45. minúte zahrala Sporta výbornú akciu keď po krídle unikla Koníková, v náskoku prihrala osamotenej Pavlíkovej a tá upravila už na 24:22.

Dramatický záver

V 50. minúte prišlo k prvému vylúčeniu na strane Šale, keď zle striedala Demajová, za faul putovala na trestnú lavicu aj Trochtová. Presilovku využili domáce Kisovou, ktorá upravovala v 52. minúte na 27:24.

Kašníková zvýšila vedenie Sporty už na 28:24, no následne putovala na trestnú lavicu Neštická a Šaľa znížila na 29:27. V dramatickom závere sa hráčky Šale dotiahli na rozdiel gólu – 30:29, no po vylúčení Trochtove si už Sporta víťazstvo vziať nenechala.

V semifinále proti Partizánskemu

Okrem Sporty postúpili na záverečný turnaj, ktorý a uskutoční 19. a 20. decembra práve v Šali, aj Michalovce, Partizánske a ŠKP. Žreb v sídle SZH rozhodol, že v sobotňajšom semifinále sa stretnú dvojice Michalovce – ŠKP a Partizánske – Sporta.

(jv), sporta.sk, foto: www.sporta.sk