Deti napadli Mikuláša

n 10.12.2015 9:57 - Hlohovec

Aj tento rok prišiel dňa 9. decembra Mikuláš medzi deti cvičiace v Aikido Universitas. Bolo to už po druhý rok, čo vniesol do tréningu množstvo zábavy. O jeho povestné vrece sa strhol boj, a to aj doslova. Deti museli pred Mikulášom preukázať, že dokážu zdolať pripravené prekážky a cvičenia. Avšak všetko s pozitívnym výsledkom. Každé dieťa bolo odmenené sladkosťou.

Tréning sa začal klasickou zahrievacou rozcvičkou s trénerom Jozefom, po ktorej nasledovali rôzne kotúle, zvieratká a špeciálne aikido cviky. A keďže je jedným z pilierov aikida cvičenie v tichosti a sústredenosti, niekedy by veru človek počul aj muchy lietať, keby neboli už pred zimou zalezené.

Deti sa z času na čas aj rozštebotali, ale po Jozefovom usmernení opäť stíchli a ďalej s radosťou cvičili. Obzvláštnením bolo aj to, že sa cvičilo v mikulášskych čapiciach.

Deti ako Mikulášove soby

Príchod Mikuláša bol sprevádzaný veľkou radosťou a smiechom, ba niektoré deti si mysleli, že sa v kostýme skrýva samotný tréner Tomáš, čo však, samozrejme, nebola pravda. Akoby aj mohol, keď to bol ozajstný Mikuláš!

Ten od detí žiadal, aby mu ukázali, ako by cvičili ako soby, medvede, či snehuliaci. A boli to teda poriadne kreatívne ukážky, za ktoré by sa nemusel hanbiť veru ani ozajstný sob.

Nasledovalo zdolávanie prekážok, ktoré bolo potrebné podliezť a preskočiť. Na záver Mikuláš použil drevenú aikido palicu – jo, ktorej sa deti majstrovsky uhýbali, preskakovali ju, či sa jej vyhli opatrným pádom.

Sladkú odmenu dostal v závere každý, pričom Mikuláš neobišiel ani rodičov, na ktorých takisto čakalo sladké pohostenie.

Text a foto: (jcg)