Korčuľujú sa pod holým nebom

n 12.12.2015 8:52 - Hlohovec

Korčuľovanie je ideálnou formou relaxácie a zábavy. Tento nenáročný šport prináša radosť, ale aj adrenalínové zážitky. Nenahraditeľnou je aj skutočnosť, že ide o pobyt na čerstvom vzduchu. Korčuľovanie zlepšuje orientáciu, rovnováhu a koordináciu pohybov, pritom kĺby a kosti podstatne menej trpia ako pri behu. Odporúča sa, aby ten kto má problém s kolenami, radšej uprednostnil korčuľovanie pred behom.

Korčuľovanie na ľade

Od 5. decembra sa dá korčuľovať už aj na umelej ľadovej ploche Zimného štadióna na Bezručovej ulici. Keď sa vyberiete korčuľovať na klzisko, zažijete viac zábavy. Je to iné ako rekreačné korčuľovanie sa na kolieskových korčuliach, keď jazdíte po asfalte chodníkov či po cyklotrase na hrádze Váhu.

Na ľade vám nezavadzajú prechádzajúci sa psy, cyklisti a kočíkujúci ľudia. Korčuľovanie na klzisku v sebe obnáša koordináciu pohybu, ale i dobrú orientáciu v priestore. Pohybom v chladnom prostredí sa otužujeme a zvyšujeme si kapacitu pľúc.

Ovzdušie na umelej ľadovej ploche je bezprašné, preto by malo byť vhodné aj pre alergikov či astmatikov, samozrejme po konzultácii o korčuľovaní ako vhodného športu pre nich so svojím odborným lekárom.

Niektorí rodičia majú skúsenosť, že deti tesne v predškolskom veku, ktoré sa naučia korčuľovať na dvojradových ľadových korčuliach – kankách, sa potom rýchlejšie naučia jazdiť aj na jednoradových kolieskových korčuliach.

Umelá ľadová plocha otvorená

Predpokladá sa, že športovci a široká verejnosť budú mať Zimný štadión Hlohovec, jeho umelú ľadovú plochu k dispozícii do 29. februára 2016.

Keďže ide o nezakrytý areál je to v závislosti od počasia. Korčuľovanie pre verejnosť má svoje vymedzené hodiny na sezónu 2015/16 – v pondelok až stredu od 13.00 do 16.30 hod., vo štvrtok a v piatok o pol hodiny dlhšie a v sobotu a v nedeľu od 14.00 do 17.30 hod.

Miestne školy majú k dispozícii umelú ľadovú plochu v pondelok až piatok od 8.00 do 12.45 hod. Hokejová interliga a jej zápasy majú vymedzený čas na sobotu a nedeľu od 8.00 do 14.00 hod.

Mohli by sme sa tento rok na Zimnom štadióne dočkať aj nejakého prekvapenia pre hlohoveckú verejnosť. Sprievodných akcií, aké bývajú v iných mestách.

Napríklad exhibičné vystúpenia piešťanských alebo iných krasokorčuliarov, možno karneval alebo divadlo na ľade, prípadne ohňová šou, alebo tvorba ľadových sôch.

Text a foto: (av)