Vianoce v Bojničkách sa už začali

n 8.12.2015 8:49 - Hlohovec

Prvý decembrový víkend si obyvatelia obce Bojničky, v okrese Hlohovec, spestrili vianočnou akciou s názvom Adventné popoludnie. Na návštevníkov čakal pestrý program, v ktorom nechýbali vianočné vystúpenia, koncerty, či tradičná vianočná kapustnica.

Adventné popoludnie v Bojničkách sa konalo 6. decembra na sviatok sv. Mikuláša. Vianočný program sa začal v kultúrnom dome predstavením Stražanového bábkového divadla. Postupne sa sála zaplnila do posledného miesta a deti netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša.

Ten nenechal najmenších dlho čakať a po výbornom bábkovom predstavení prišiel na pódium. Po zaspievaní známej vianočnej piesne Tichá noc si Mikuláš zavolal niekoľko detí, ktoré mu zarecitovali vianočné básne. Na záver mal Mikuláš pre všetky deti I. stupňa prichystaný sladký adventný kalendár.

Vystúpenia detí aj speváckeho zboru

Program v kultúrnom dome ďalej pokračoval vianočným vystúpením žiakov Základnej a Materskej školy v Bojničkách. Tí si prichystali scénku z rozprávky O dvanástich mesiačikoch a zaspievali vianočné piesne.

Po vystúpení nasledoval program v Kostole sv. Alžbety, kde Zmiešaný spevácky zbor z Hlohovca odohral svoj vianočný koncert.

Na vianočnej kapustnici si všetci pochutnali

Okrem vianočného programu v kultúrnom dome prebiehali počas Adventného popoludnia aj viaceré sprievodné akcie. V miestnom klube dôchodcov mohli návštevníci naživo vidieť zdobenie medovníkov, výrobu domácich oblátok, vianočných gúľ a dekorácií.

O niekoľko metrov ďalej, v spoločenskej záhrade pri kultúrnom dome, bolo niekoľko stánkov s vianočným sortimentom a stánok s občerstvením. Návštevníci mohli ochutnať z vianočnej kapustnice, vareného vína alebo punču.

V sále kultúrneho domu boli taktiež vystavené vianočné ikebany, adventné vence a zdobené medovníky, ktoré pripravili žiaci základnej školy a miestni obyvatelia. Niektoré z vystavovaných diel boli aj na predaj.

Podujatie malo veľký úspech vzhľadom k množstvu návštevníkov, ktorí si túto vianočnú akciu nenechali ujsť. Po zábavnom programe a chutnom jedle odchádzali ľudia s dobrou náladou domov.

Text a foto: Lucia Hausknechtová