Vianočné trhy plné radosti

n 15.12.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

V dňoch 11. až 13. decembra sa v našom meste uskutočnil už 25. ročník Vianočného trhu. Pestrý výber stánkov a občerstvenia aj napriek chladnému počasiu prilákal na Letnú ulicu mnoho návštevníkov.

Celá pešia zóna na Letnej ulici sa už v piatok ráno zaplnila stánkami s rozličným tovarom. Najväčšie zastúpenie mali obchodníci, predávajúci textil, obuv či kabelky a stánky s medovinou, vareným vínom či vianočným punčom.

Hladní návštevníci sa mohli najesť pri stánkoch s občerstvením, kde rozvoniavali rozličné grilované špeciality, langoše či trdelníky. Práve pri týchto stánkoch sa zastavovalo najviac ľudí, ktorí sa chceli v chladnom počasí zahriať.

Široký výber ponúkli tiež stánky s perníkmi, tureckým medom či inými sladkými maškrtami. Okrem týchto tovarov si návštevníci mohli kúpiť rozličné vianočné ozdoby, obrazy, mydielka, výrobky z dreva, keramiku a ďalšie.

Pre tých najmenších boli prichystané viaceré stánky s hračkami. Návštevníci tohtoročného vianočného trhu si mohli tiež vychutnať vianočný punč priamo od primátora Spišskej Novej Vsi.

Advent plný bohatého programu

Okrem tradičného Vianočného trhu si návštevníci počas celého adventného obdobia môžu vybrať z bohatého programu. Adventný čas v našom meste odštartoval predvianočný blšáčik v Galérii netradičných umení v Remeselnej uličke, predvianočné stretnutie rodín s názvom Čaro Vianoc a najmenších potešil svojou prítomnosťou Mikuláš.

Pod záštitou primátora mesta Spišská Nová Ves v rámci sprievodného programu Vianočné trhy uskutočnil v kine Mier vianočný akustický koncert skupiny Smola a Hrušky so špeciálnym hosťom Dychovkou z Popradu.

Michaela Adamčíková, foto: archív mesta SNV