Mikuláš zavítal medzi najmenších Spišiakov

n 13.12.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

K najočakávanejším podujatiam v našom meste zo strany najmladších Spišiakov patrí každoročne stretnutie s Mikulášom. Inak tomu nebolo ani v prvý decembrový pondelok.

Desiatky detí v sprievode svojich rodičov prichádzali v podvečerných hodinách na námestie pred Provinčný dom. Všetko sa začalo veľkolepou Mikulášskou zábavou s megabábkami. Pozornosť malých Spišiakov vzbudil príchod Mikuláša, popri ktorom kráčal anjel i čert.

Zastali pri nádherne vyzdobených vianočných stromčekoch. Škoda len, že nepriviedli so sebou aj pani zimu. Keďže tá ešte nezavítala do nášho mesta, deti sa namiesto snehových gúľ guľovali papierovými. Najočakávanejším momentom stretnutia s Mikulášom sa stalo rozdávanie sladkostí.

A ten bol naozaj štedrý ku všetkým deťom, ktoré sa rozhodli v ten večer prísť na spišskonovoveské námestie. Kto by si nechal ujsť príležitosť stretnúť sa s ozajstným Mikulášom? Ten sa však v našom meste nemohol zdržať pridlho, keďže musel v ten večer navštíviť ešte mnoho iných miest. Tí najmenší ho určite prídu opäť čakať aj o rok.

Text a foto: Miroslav Števík