Otvorenie diaľnice pomôže mnohým

n 13.12.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

Od 30. novembra je v prevádzke druhá 20-kilometrová časť diaľničného úseku D1 Jánovce – Jablonov so 600 metrovým tunelom Šibeník. Cez historické centrum Levoče i ďalšie obce na Spiši tak už nebudú jazdiť kamióny. Levočskú diaľnicu slávnostne uviedol do prevádzky aj minister dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Ján Počiatek.

Najnovšia časť dialničného úseku diaľnice D1 meria 9,5 km. Je pokračovaním od októbra sprevádzkovaného úseku medzi Jánovcami, Spišským Štvrtkom a Levočou. Spojazdnením tejto diaľnice sa vytvoril ucelený úsek od Ružomberka až po Fričovce v dĺžke takmer 120 km, čo predstavuje druhý najdlhší ucelený úsek na diaľnici D1.

Otvorenie tohto úseku ocení nielen motoristická verejnosť, ale aj dotknuté mestá a obce, cez ktoré doposiaľ autá prechádzali. Po sprejazdnení druhého úseku diaľnice sa odkloní tranzitná doprava aj z mesta Levoča.

„Je potrebné skonštatovať, že je to ďalší krok vo veľmi ambicióznom cieli, ktorý trvá už desiatky rokov, a ním je prepojiť východ Slovenska so západom. Význam tohto úseku pre lokálny región je veľký,“ skonštatoval minister dopravy. 

Text a foto: Bohuš Maceják