Nová lávka pre chodcov cez Handlovku, starú zničila povodeň

n 14.12.2015 10:25 - Prievidza

Ponad rieku Handlovka medzi Nábrežím Andreja Kmeťa a Nábrežím sv. Cyrila v Prievidzi už vedie nová lávka pre peších. K realizácii investície za takmer 90-tisíc eur pristúpila prievidzská samospráva po tom, čo pôvodnú lávku zničila povodeň z roku 2010.

Novú lávku osadil dodávateľ prác v predchádzajúcich dňoch. „V súčasnosti na diele vykonáva posledné úpravy, okrem iného v budovaní bezbariérových nábehov či oprave nerovností,“ uviedol hovorca mesta Prievidza Michal Ďureje.  
 

PREČÍTAJTE SI: Ďalšie kamery prispejú k väčšej bezpečnosti v meste

Doplnil, že ešte pred osadením nového mostného telesa musela spoločnosť demontovať konštrukciu toho stávajúceho, ktorá bola po augustovej povodni v roku 2010 v havarijnom stave.

„Suma za demontáž predchádzajúcej lávky a vybudovanie novej predstavuje 87 602,35 eura vrátane dane z pridanej hodnoty,“ vyčíslil.

Povodeň ničila mosty

V auguste 2010 boli povodňou postihnuté všetky mostné telesá cez rieky Nitra a Handlovka v Prievidzi.

„Lávka pri Stavomontážach bola po povodni úplne zničená a statika niektorých ďalších mostných telies predstavovala značné nebezpečenstvo najmä pre chodcov. Z uvedených dôvodov preto došlo už v minulom roku k výstavbe novej lávky cez rieku Nitra, ako aj k zabezpečeniu statiky ostatných mostných telies,“ pripomenul hovorca mesta.

TASR, foto: ilustračná, TASR