Viac foto v galérii

Sviatky si bez nich nevedia ani predstaviť. Vianočné trhy plné radosti

n 12.12.2015 8:32 - Rožňava

Rok čo rok sa v centre nášho mesta stretávajú ľudia, ktorí sa možno dlhý čas nevideli. Porozprávajú sa, podajú si ruky a spoločne si zrejme dajú aj vianočný punč. Môžu za to Vianočné trhy, bez ktorých si Rožňavčania koncoročné sviatky už ani nevedia predstaviť.

Stánky s rôznymi tradičnými i netradičnými dobrotami, vianočný punč, ale aj posledné zháňania darčekov, či vianočná zabíjačka. To všetko ľudia môžu na vianočných trhoch zakaždým nájsť.
 

ZAUJME VÁS: Máte program na víkend? Tu je prehľad všetkých krajov

Slávnostné otvorenie adventného času

K tomuto predvianočnému obdobiu patrí aj vianočná hudba a prekrásna výzdoba v meste, ktorá dotvára tú pravú atmosféru. Vianočné trhy slávnostne otvoril primátor mesta Pavol Burdiga, nasledoval kultúrny program a trhy sa mohli začať. Námestie bolo opäť plné ľudí, ktorí si jedinečnú atmosféru a náladu v centre mesta doslova vychutnávali.

Živý betlehem má úspech

Tesne pod vianočným stromčekom je každoročne umiestnený živý betlehem, ktorí tvoria žiaci základných škôl. Ľudia sa pri ňom zakaždým pristavia, a možno sa aj zamyslia nad tým, o čom vlastne vianočné sviatky skutočne sú. Nie je to len o materiálnych drahých darčekoch pod honosne vyzdobeným vianočným stromčekom. Počas najkrajších sviatkov v roku ide hlavne o to, aby boli ľudia šťastní a spokojní a aby boli spolu v kruhu svojich blízkych a priateľov. Presne takých ľudí bolo v centre mesta neúrekom.

Hlavný cieľ vianočných trhov

Možno práve sviatočná nálada vytvorila na tvárach ľudí úsmev. Tí spomalili a v mnohých častiach mesta sme mohli vidieť skupinky priateľov a známych, ktorí sa pri sebe zastavili a našli si chvíľu na to, aby sa porozprávali. Presne toto je hlavným cieľom jarmokov a v Rožňave tento cieľ skutočne vyšiel.

Východniari to poriadne roztočili

Tí, ktorí nemajú o stánky s tovarom záujem, prišli sa aspoň pozrieť na vystúpenie folklórneho súboru, či vychutnať si zábavu s východniarskou skupinou Sčamba, ktorá bola vyvrcholením večera. Súčasťou jarmoku boli aj rožňavskí vojaci, ktorí priamo na námestí varili kapustnicu a ľudí ňou ponúkali. Opäť sa teda potvrdilo, že trhy v Rožňave stojí za to navštíviť.

Text a foto: (rp)