Nadšenci volejbalu sa stretli na turnaji

n 4.12.2015 9:11 - Žarnovica

Nadšenci volejbalu sa stretli tretiu novembrovú sobotu v telocvični Základnej školy na Ulici Fraňa Kráľa v Žarnovici na treťom ročníku Jesenného volejbalového turnaja. Športové podujatie zorganizoval Mestský mládežnícky parlament Žarnovica, ktorému sa podailo v tomto roku usporiadať aj Jarný volejbalový turnaj.

Účastníci Jesenného volejbalového turnaja sa mohli prihlasovať prostredníctvom emailovej adresy MMP Žarnovica a tiež konta na sociálnej sieti. Súťažili zmiešané družstvá (ženy a muži), poväčšine šesťčlenné.

Sedem tímov

Proti sebe si zmerali sily hráči zo siedmich tímov: Neviem, To je jedno, Hodruša, Ostrý Grúň, Klietkari, Začiatočníci, Dreamers, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín po tri a štyri družstvá.

„Základná časť sa hrala na dva sety, pätnásty bod bol víťazný, keď nastala remíza, tak sa hral ešte tretí set na desať bodov. Finále sa hralo na 25 bodov a dva víťazné sety. V súboji o 3. miesto sa stretli druhí zo základnej časti a vo finále prví zo základnej časti,“ vysvetlil pravidlá predseda MMP Žarnovica Radim Vojtko.

Trofeje a medaily

Konečné poradie tímov volejbalového turnaja bolo nasledovné: 1. miesto – Hodruša, 2. miesto – To je jedno, 3. miesto – Klietkari, 4. miesto – Ostrý Grúň, 5. miesto – Začiatočníci, 6. miesto – Dramers a Neviem. Víťazi získali trofeje a medaily, ostatní čokoládu a diplomy.

„Som spokojný s účasťou, pôvodne malo byť viacej družstiev, ale odhlásili sa. Najbližší turnaj by sa mal konať na jar,“ uzavrel predseda MMP Žarnovica Radim Vojtko.

Text a foto: (vc)