Mikuláš potešil aj deti z Centra voľného času Maják

n 6.12.2015 8:00 - Námestovo

Hoci sa sv. Mikuláš oslavuje 6. decembra, deti zo záujmových útvarov v Centre voľného času (CVČ) Maják sa ho dočkali už o dva dni skôr.

Oslava sv. Mikuláša sa konala v piatok 4. decembra v školskej jedálni Základnej školy Komenského v Námestove.

V duchu Popolušky

V programe vystúpili deti zo záujmových útvarov CVČ Maják. Vystúpenia boli rôzneho charakteru, ako napr. break dance, vystúpenie mažoretiek, hip-hop štýl, gymnastický program, alebo číslo baletiek.

Podujatie sa nieslo v duchu známej rozprávky Popoluška a jej povestných 3 orieškov, ktoré v tomto podaní predstavovali 3 prekvapenia.

Prvé prekvapenie znamenalo slávnostné rozsvietenie vianočného stromčeka, druhý oriešok symbolizoval vystúpenia detí pre Mikuláša a prítomných rodičov a tretí oriešok predstavoval obdarovanie detí sladkými dobrotami.

Vysoká účasť

Počas celého podujatia sa bolo na čo pozerať. Vystúpenia detí boli zaujímavé, pestré kostýmy od Mrázika cez vločky, stromy a zimnú krajinu navodzovali v každom účastníkovi vianočnú náladu.

Prekvapila veľká účasť rodičov a starých rodičov, ktorí sa prišli pozrieť na svoje ratolesti a podelili sa s nimi o radosť. Jedinou nevýhodou bola kapacita priestorov jedálne, keďže účasť bola naozaj vysoká. Napriek tomu boli všetky deti spokojné a ich očakánia boli príchodom Mikuláša a jeho družiny naplnené.

Text a foto: Alica Kršáková