Viac foto v galérii

Duch Vianoc prišiel do Považskej Bystrice

n 4.12.2015 8:38 - Považská Bystrica

Štvrtkový podvečer 3. decembra ožilo centrum mesta vianočnou náladou. Uskutočnil sa tu už piaty ročník podujatia Vráťme ducha Vianoc do ulíc mesta.

Aj tentokrát sa mesto postaralo o bohatý kultúrny program, rozdával sa punč, kapustnica a dokonca prišiel aj Mikuláš. Atmosféru ešte viac umocnilo nové vianočné osvetlenie, ktoré pribudlo na pešej zóne, ale aj pred mestským úradom.

Vianočná atmosféra

„Mesto sa rozhodlo pre občanov pripraviť predvianočné podujatie, ktorým chce ľudí naladiť na vianočnú atmosféru, na pekné prežitie adventného času. Keďže myšlienka sa v Považskej Bystrici počas uplynulých rokov ujala a mala úspech, neváhali sme pripraviť ani tretí ročník,“ uviedol primátor mesta.

Ten rozsvietil stromček aj vianočnú výzdobu spolu s malými pomocníkmi. „Tento rok sme zakúpili novú vianočnú výzdobu, keďže tá pôvodná bola zastaraná, mala už viac ako dvadsať rokov. Veríme, že centrum mesta vďaka tomu ožije, že výzdoba sa obyvateľom mesta bude páčiť a nezničia ju vandali,“ doplnil primátor.

Bohatý program

Podujatie sa každoročne pripravuje za pomoci viacerých sponzorov. Aj vďaka nim si v tomto roku opäť ľudia pochutili na kapustnici, zemiakových plackách či posúchoch. Nechýbal ani primátorský punč. O bohatý kultúrny program sa na pódiu postarali deti z materskej školy Mierová, základnej školy SNP, FS Čriepky, FS Manínec z Podmanína, FS Bystričan a DFS Bystrinka. Koledy si spolu s nimi zaspievali malí aj veľkí.

Aj v tomto roku bolo pre tých najmenších pripravené ešte jedno prekvapenie. „Ani tento rok na podujatí nechýbal Mikuláš, tomu sa potešili najmä tí najmenší, ktorí dostali aj balíčky. Novinkou v tomto roku bolo fotenie sa s Mikulášom. Vďaka Základnej umeleckej škole I. W. Kráľa sme mali panel so zimnou tematikou, pri ktorom sa deti spolu s Mikulášom mohli odfotiť. Všetky fotky budú uverejnené na sociálnej sieti,“ uviedla hovorkyňa mesta Iveta Kováčiková.

Text a foto: (kava)