Mikuláš navštívil nielen deti, ale aj seniorov

n 16.12.2015 10:29 - Sabinov

K predvianočnej decembrovej atmosfére patrí nepochybne, najmä pre tých najmenších, Mikuláš. Pre dospelých je 6. december všedný deň, no na detskej tvári rok čo rok vyčarí úsmev. Nebolo tomu inak ani na Mikulášskej slávnosti v MsKS, kde sa rozoznela hudba, ktorá všetkým pripomenula, že je sviatok sv. Mikuláša.

Deti už od rána čakali, čo sa bude diať. A viete, čo sa stalo? Zavítal k nim Mikuláš a nebol sám! Mal so sebou i pomocníkov. Ale nič nie je zadarmo, preto deti Mikulášovi ukázali, čo dokážu.

Zaspievali, zarecitovali mikulášske riekanky aj mu pekne zatancovali. On zato detské srdiečka potešil mikulášskou nádielkou, ale aj peknou rozprávkou o Mišovi Medveďovi. V estrádnej sále tak zavládla príjemná mikulášska atmosféra.

Mikuláš potešil aj seniorov

Radosť na tvári vyčaril Mikuláš 4. decembra aj v zariadení pre seniorov. Okrem Mikuláša našich seniorov, ktorí sú odkázaní na opatrovateľskú starostlivosť, potešili aj pekným kultúrnym programom deti z Centra voľného času na Ulici Komenského.

Nechýbal ani na námestí

Sabinovské deti boli zrejme veľmi dobré, lebo sv. Mikuláš zavítal 5. decembra aj do parku pri kostole v centre mesta. Deťom rozdával darčeky a oni sa mu znova zato odvďačili pekným kultúrnym programom.

Mikulášska slávnosť, ktorá rozžiarila detské očká, bola spojená s rozsvietením jedličky. A tak aj naše mesto už žiari peknou predvianočnou výzdobou.

Text a foto: (fs)