Železničný prejazd je už otvorený

n 4.12.2015 10:53 - Malacky

Železničný prejazd, ktorý sa nachádza medzi Pezinskou a Radlinského ulicou, sa po úspešnej rekonštrukcii dočkal svojho otvorenia.

Po železničnom priecestí prešlo presne päť minút pred poludním prvé osobné vozidlo s poznávacou značkou okresu Senec. Priecestie medzi ulicami Pezinská a Radlinského prešlo úspešnou rekonštrukciou, a to zrušením koľaje, ktorá viedla do areálu Píly, a opravením výhybiek. Z dôvodu viacnásobných presunov termínu ukončenia rekonštrukcie nadjazdu sa musel plán začatia prác na priecestí viackrát presunúť.

Skoršie odovzdanie

Primátor Juraj Říha: „Ďakujem Železniciam Slovenskej republiky nielen za dodržanie termínu, ale aj za skoršie odovzdanie opraveného prejazdu. Dnešným dňom sa tak skončilo posledné dopravné obmedzenie v Malackách v tomto roku.“ Hlavným dôvodom začatia rekonštrukcie na tomto priecestí bol zlý technický stav, ktorý si už dlhšiu dobu vyžadoval opravu. Práce pozostávali z úpravy spodku a vrchu priecestia a taktiež aj z montáže celopryžovej konštrukcie priecestia. Pôvodný plán ukončenia prác bol naplánovaný na 4. december.

Matej Kubeňák. foto: autor