Po skvelom úvode nastal pokles formy

n 8.12.2015 8:00 - Stropkov

Vo futbalovom klube MŠK Tesla Stropkov sa počas jesennej časti súťažného ročníka 2015/16 na trénerskej lavičke vystriedali dvaja muži. Trinásť zápasov odkoučoval Pavel Piršč, po jeho abdikácii boli posledné tri už v réžii Jozefa Lehockého.

Keďže ani jeden z nich neprejavil záujem zhodnotiť zo svojho pohľadu odohraných 16 stretnutí z jesene o vyjadrenie sme požiadali prezidenta MŠK Ondreja Brendzu:

„Po zmene trénera som vyhlásil, že na podrobnú analýzu jesennej časti bude priestor a čas po odohraní jesenného programu i prvého kola z jarnej ponuky. Z posledných troch stretnutí, už pod vedením nového trénera, sme získali šesť bodov.“

Je pripravená ponuka

Trénerská dvojica J. Lehocký – M. Veselý dostali poverenie na posledné tri zápasy jesene. No klub má podľa slov jeho prezidenta pripravenú ponuku pre túto dvojicu aj pre jarnú časť tohto futbalového ročníka.

Definitívne jesenná časť ročníka bude uzavretá a zhodnotená v tomto týždni za účasti trénerov, hráčov i vedenia klubu. A práve na tomto stretnutí by malo byť prijaté rozhodnutie o tom, či spomínaná trénerská dvojica bude vo svojej práci pokračovať aj naďalej.

Príprava v domácich podmienkach

Klub však pripravuje program zimnej prípravy, dohodnuté sú už aj niektoré prípravné stretnutia, ktoré Stropkovčania odohrajú všetky s najväčšou pravdepodobnosťou na domácej umelej tráve.

Je to pre všetkých z klubu aj výhoda, pretože nemusia za súpermi cestovať, nakoľko v širšom okolí Stropkova nie je možnosť zahrať si na umelej tráve.

Zlom nastal po zápase s DAC

O. Brendza pokračuje: „Keď sa už predsa len mám obzrieť za jesennou časťou ročníka musím konštatovať, že po perfektnom vstupe do sezóny prišiel zlom v pohárovom zápase s Dunajskou Stredou. Od tohto súboja boli naše výkony kolísavé, nevýrazné, čo sa stáva aj v iných mužstvách. Teší ma, že sa podarilo takéto výkony nakoniec minimalizovať a nakoniec sme jeseň zvládli s jedným plusovým bodom na konte.“

(ll), foto: Martin Rusin