Strom už stojí na svojom mieste

n 30.11.2015 10:48 - Malacky

Na Mierovom námestí v Malackách už stojí vianočný strom, ktorý je symbolom blížiacich sa sviatkov.

Už aj mesto Malacky má svoj vianočný strom, ktorý sa po novom nachádza na Mierovom námestí, kde sa tento rok konajú vianočné trhy. Umiestnenie vianočného stromu a trhov je pozitívnou zmenou oproti minulým rokom. Keďže sa Mierové námestie nachádza v centre mesta, kde sa zdržuje väčšina obyvateľov Malaciek, je toto umiestnenie vo výbornej lokalite.

Vianočný strom priviezli z Jablonového do Malaciek a ide o takmer 17 metrov vysokú jedľu, ktorá bude tento rok symbolom Vianoc v našom meste. Jedľa, ktorá je momentálne dominantou nášho mesta, bola pôvodne vysoká 29 metrov a bola určená na výrub. Zvyšné ihličie bolo použité na výrobu mestského adventného venca a na výzdobu vianočných trhov.

Svieti od konca novembra

„Moje veľké poďakovanie za zvládnutie náročného prevozu patrí kolegom z mestského úradu a mestskej spoločnosti TEKOS, ale aj ďalším, ktorí nám zadarmo pomohli. Sú to páni Jozef Kopiar, Maroš Kadnár a Mário Longauer,“ povedal primátor mesta Malacky Juraj Říha.

Vianočný strom nám svieti od 29. novembra, kde sa v ten istý deň konal aj adventný koncert v Kostole Nepoškvrneného počatia Panny Márie, počas ktorého sa na adventom venci zapálila prvá sviečka. Z kostola viedol aj sprievod na Mierové námestie, kde sa konal krátky kultúrny program aj so slávnostným rozsvietením stromu primátorom mesta.

Matej Kubeňák, foto: autor