V Stropkove otvorili pre verejnosť ľadovú plochu

n 8.12.2015 8:00 - Stropkov

V pondelok 7. decembra otvorili pre Stropkovčanov umelú ľadovú plochu na ulici Matice slovenskej, kde sa môžu naši občania na korčuliach dosýtosti vyblázniť.

Zimná sezóna tak začala, v porovnaní s uplynulými rokmi, o zhruba dva týždne skôr. Mesto súčasne znížilo vstupné pre verejnosť.

Na štadióne prebehlo viacero úprav

Zamestnanci mestského podniku Služba, správcu areálu, začali v závere novembra mraziť tak, aby bolo klzisko verejnosti k dispozícii už prvý decembrový víkend. Otvorenie sa však kvôli nepredvídanej poruche jedného z elektromotorov chladenia posunul o dva dni na pondelok 7. decembra.

Počas leta a jesene realizovali na štadióne viacero stavebných úprav. Renovovaný bol podzemný energetický kanál vedúci zo strojovne k ľadovej ploche, vrátane stropnej dosky, osvetlenia a izolácie. Očistili a gumoasfaltovým náterom ošetrili aj rozvody čpavku. V okolí ľadovej plochy prebehli práce na spevnení povrchu od garáže k výkladisku rolby.

Znížili vstupné

„Vychádzame v ústrety deťom, mládeži i dospelým využívajúcim verejné korčuľovanie. Cena individuálnych vstupeniek pre dospelých klesne z dvoch eur na 1,50 eur a deti do 15 rokov zaplatia za vstup 50 centov, čo je o polovicu menej ako po minulé sezóny. Novinkou pre nadchádzajúcu sezónu bude aj možnosť zakúpenia zvýhodnených permanentiek. Pripravené sú aj hokejové tréningy pod vedením bývalých stropkovských hokejistov, ktoré budú pre deti bezplatné a všetky náklady za prenájom plochy uhradí mesto,“ priblížil riaditeľ mestského podniku Michal Šandrik.

Cieľom vedenia mesta i Služby je podporiť športujúcu mládež aj vo vyučovacom procese. Okrem dlhšej sezóny budú mať školské skupiny v sprievode pedagógov do trinástej hodiny bezplatný vstup. Ľadová plocha bude otvorená denne od 10.00 hod. a sezóna by mala trvať do konca februára budúceho roka.

(jh), foto: stropkov.sk