V Jedenástke roka aj dve Levočanky

n 2.12.2015 8:00 - Levoča

Po tretíkrát vyhlásili ženskú Jedenástku roka tvorenú z východoslovenských klubov. Objavili sa v nej aj dve rodáčky z Levoče.

Prvou je Veronika Galarovičová, ktorá oblieka dres Partizána Bardejov. Dvojica trénerov Vladimír Šolc a Miloš Komara má svoj podiel na futbalovom raste talentovanej Veroniky, ktorá prvé nesmelé kroky robila pod Spišským hradom.

Z materského klubu MŠK Spišské Podhradie si to namierila cez kopec do prvoligového Bardejova. Pohľad do jej hráčskej štatistiky prezrádza, že odohrala viac ako 3 900 minút a dosiahla 16 gólov. V jesennej časti sa jej strelecky nedarí tak ako si predstavuje.

Od malička sa snažila presadiť medzi chlapcami v tomto športe a celkom sa jej to darilo. Solídne výkony ju posunuli do prvoligového celku a odmenou je aj miestenka v Jedenástke roka.

„Som nesmierne šťastná, že som sa v nej ocitla. Na ihrisku sa každým odohraným zápasom cítim lepšie a snažím sa zlepšovať. Miestenka v Jedenástke roka je mojím najväčším individuálnym úspechom a som nesmierne šťastná.“

Vychádzajúca hviezda

Druhou je Mária Mikolajová, ktorá tiež hrá za Partizán Bardejov. K vychádzajúcim hviezdam futbalu v našom regióne môžeme zaradiť túto šestnásťročnú hráčku, ktorá začala s futbalom v Spišskom Hrušove odkiaľ si to namierila do Spišskej Novej Vsi.

Jej talent neostal bez povšimnutia a šikovnú hráčku a strelkyňu si vybral do svojho stredu prvoligový Bardejov. V jeho drese dosiahla v jesennej časti 9 gólov a v tabuľke strelkýň jej patrí tretia priečka. Jej vyrovnané výkony nezostali bez povšimnutia a odborníci jej dali hlasy do tejto ankety.

„Každým rokom sa snažím zlepiť a podriaďujem tomu veľa času. Som rada, že, moju snahu ocenili a som všetkým veľmi vďačná. Úprimne ma teší, že si ma všimli. V zostave sa mi musí dobre hrať s každou hráčkou, ale najlepšie si rozumiem s Nikou Galarovičovou. Sme si blízke nie len na ihrisku, ale aj po ľudskej stránke v súkromnom živote. Každá sme iný typ hráčky a asi práve preto nám to spolu takto ide.“

(jv), futbalvsfz.sk, foto: futbalvsfz.sk