Viac foto v galérii

Mikuláš ani tento rok nezabudol na deti v MŠ na Komenského ulici

n 10.12.2015 8:00 - Kysucké Nové Mesto

Tak ako každý rok, aj tentoraz sa deti z Materskej školy na Komenského ulici v Kysuckom Novom Meste dočkali Mikuláša.

Bodaj by nie, veď Mikuláš má v detskom srdci svoje špeciálne miesto. Všetky deti boli počas roka veľmi dobré, takže nebol najmenší dôvod obávať sa, že na nich zabudne. Najskôr ich trochu vystrašil čertisko s rohami, no našťastie, prišiel aj anjelik a na ich tvárach sa rýchlo zjavili úsmevy.

Odrazu vstúpil do dverí najvzácnejší hosť. Červený odev, biela brada, dobrotivé oči a  kôš naplnený sladkosťami. Deti Mikuláša obdarovali peknými básničkami, pesničkami a na jeho tvári bola obrovská spokojnosť. Za pekné privítanie, piesne, básne i veršíky, odmenil deti balíčkami plnými sladkostí.

Deti sľúbili poslušnosť

A keďže nie je nič krajšie ako radostný smiech detí, aj Mikuláš bol šťastný. Na záver si všetci spoločne zaspievali známu vianočnú pieseň „Tichá noc“. Pred odchodom zaželal Mikuláš deťom všetko najlepšie a ony mu na oplátku sľúbili, že budú aj ďalší rok poslúchať svojich rodičov i pani učiteľky, len aby sa k nim o rok opäť vrátil.

„Za zorganizovanie Mikuláša ďakujeme pani učiteľke Hanke Sládekovej a  študentom z Gymnázia v Kysuckom Novom Meste. Aj tohtoročný Mikuláš sa nádherne vydaril a akosi vo všetkých zanechal esenciu ducha Vianoc, ktorá sa stupňuje zo dňa na deň a vyvrcholí narodením malého Ježiška v srdciach každého z nás.  Krásne Vianoce prajeme všetkým,“ dodala k milému podujatiu zástupkyňa MŠ Eva Janiková.

Text a foto: Mária Ďuranová