Marek Janečka: Po jeseni sme chceli skončiť do štvrtého miesta

n 7.12.2015 8:00 - Levoča

Cez uplynulý víkend sa skončili boje aj v našej najvyššej súťaži. Spartak Trnava zimuje na šiestom mieste, keď nazbieral 28 bodov. V poslednom zápase remizovala Trnava doma s Trenčínom 1:1. Kapitánom Trnavy bol počas jesennej časti rodák z Levoče Marek Janečka.

Ako hodnotíte zápas s Trenčínom?

Myslím si, že tento zápas mal veľmi dobrú úroveň. Nechýbali mu emócie ani kvalita. Napriek tomu, že sme si vypracovali viac šancí, je remíza spravodlivá.

Možno tvrdiť, že ste dva body stratili?

Do tohto zápasu sme išli s jasným cieľom – zvíťaziť. Chceli sme sa s našimi fanúšikmi rozlúčiť víťazstvom. Nakoniec sa zápas vyvinul tak, že sme hrali o jedného menej. Trenčín potom získal prevahu, no strhnúť víťazstvo na svoju stranu sa už nikomu nepodarilo.

V predchádzajúcom zápase ste nemohli hrať v Žiline. V tomto zápase ste si vypracovali štyri vyložené šance, ktoré ste však nepremenili. Ako sa vám pozeralo na tento zápas?

Je pravdou, že sme si v Žiline vypracovali veľa šancí. Na šance sa však futbal nehrá. Všetkých hráčov konečný výsledok veľmi mrzel.

So 6. miestom po jeseni asi v klube nevládne spokojnosť…

S týmto umiestnením nie je spokojnosť. Chceli sme skončiť do štvrtého miesta. Čo sa týka nazbieraných bodov, mohli sme mať minimálne o tri body viac.

Ako hodnotíte domácu bilanciu a bilanciu u súperov?

Doma sme prehrali dva zápasy. Nepochodili sme s Michalovcami a so Senicou. Najmä prehra s nováčikom súťaže nás veľmi mrzí. Stratené tri body nám veľmi chýbajú. Vonku sa nám nedarí už druhú sezónu. Potvrdili sme to v spomínanom zápase so Žilinou.

V ktorom zápase ste podali najlepší výkon?

Najlepší výkon sme podali doma so Žilinou. Prvýkrát sme hrali na novom štadióne. Pred plnými tribúnami sme dokázali silnú Žilinu zdolať.

V Slovenskom pohári ste vypadli s Košicami.

V pohári sme vypadli veľmi skoro. Určite sme cez Košice chceli ísť ďalej. Prvých desať minút sme mali zápas pod kontrolou, no potom sme prestali hrať.

Až v troch stretnutiach na novom štadióne ste mali skvelé návštevy. Ako sa vám hralo na takto zaplnenom štadióne?

Som veľmi rád, že práve Trnava má takýto moderný stánok. Fanúšikovia si to určite zaslúžia. Ak by aj na ostatných štadiónoch chodili podobné návštevy, tak by sa úroveň futbalu určite zvyšovala.

S akým cieľom pôjdete do jarných bojov?

Verím tomu, že sa Spartak prepracuje na štvrté miesto, ktoré zarúčí účasť v Európskej lige. Bola by to škoda, keby sa Trnava neprebojovala do európskej súťaže.

Uvidíme vás v drese Spartaka aj v jarnej časti?

Zmluvu s Trnavou mám do 17. januára. Počul som, že sa v Trnave chystajú zmeny. Počkám si na vyjadrenie majiteľa klubu a budem ho akceptovať.

(jv), foto: TASR