Zažite medové Vianoce v mlyne

n 9.12.2015 19:31 - Rimavská Sobota

Atmosféru Vianoc má vo vodnom mlyne vo Veľkých Teriakovciach (okres Rimavská Sobota) navodiť podujatie Medové Vianoce, ktoré sa koná v sobotu 12. decembra od 17.00 hod.

O akcii informovala Miroslava Vargová, dobrovoľníčka z občianskeho združenia Ozveny, ktoré ju organizuje spolu s aktívnymi občanmi z regiónu.
 

STALO SA: Dôvera sa nevyplatila: Stoeurová výhra stála úbohú ženu úspory!


„Počas programu budú neustále prebiehať ukážky pečenia vianočných oblátok a opekancov. Tie budú môcť návštevníci ochutnať s makom či medom. Takisto aj vianočný punč bude osladený medom a nie cukrom, ako to býva zvyčajne,“ priblížila Vargová.

Medové podujatie

Podujatie je podľa jej slov zamerané predovšetkým na výrobky súvisiace s medom a inými včelími produktmi a týmto smerom budú orientované aj tvorivé dielne, ktoré sú jeho súčasťou.

„Záujemcovia si budú môcť vyskúšať zdobenie medovníkov, prípadne výrobu sviečok z včelieho vosku. Na akcii bude prítomný aj miestny včelár Milan Krokavec z Kraskova, u ktorého bude k dispozícii med aj včelí peľ,“ dodala dobrovoľníčka.

Ľudové pásmo

Súčasťou Medových Vianoc v teriakovskom mlyne je tiež pásmo ľudových zvykov Prišli smo k vám s koledou, o ktoré sa postará folklórny súbor Vepor z Klenovca.

„Ich vystúpenie bude prebiehať v dvoch častiach, takže ak sa niekto rozhodne prísť neskôr, napríklad o šiestej večer, nič nezmešká,“ zakončila Vargová.

TASR, foto: ilustračná, TASR