Štefanský pohár oslávi 20 rokov

n 12.12.2015 8:40 - Čadca

Široká a nielen športová verejnosť sa môže tešiť na atraktívne podujatie, ktoré sa tradične na sklonku roka uskutoční v Čadci.

Štefanský pohár je futbalový turnaj, ale kvalita zúčastnených hráčov, známych osobností a sprievodné akcie ponúknu 29. decembra v čase od 9.00 do 19.30 hod. v hale Pratex aj príjemnú športovo-spoločenskú atmosféru. Tú sa oplatí zažiť všetkým priaznivcom športu.

Celým dňom prítomných prevedú dvaja známi športoví komentátori Marcel Merčiak a Ľuboš Hlavena. V posledný utorok roku 2015 sa to bude v hale doslova hmýriť známymi ľuďmi.

Nielenže na palubovke budú môcť diváci sledovať umenie niekoľkých reprezentantov, ktorí sa o pár mesiacov predstavia na európskom šampionáte vo Francúzku, ale z hľadiska ich bude „kontrolovať“ aj prezident SFZ Ján Kováčik a ďalší vrcholní predstavitelia futbalu, tréneri ligových mužstiev aj tréneri reprezentačných výberov mládeže. Svoju účasť predbežne potvrdil aj tréner reprezentačného áčka Ján Kozák. Garantom podujatia je primátor  Milan Gura.

Zúčastnené tímy

Štefanského pohára, ktorý si zapíše úctyhodné 20. pokračovanie, sa tradične zúčastnia firemné a mediálne tímy. Ich zostavovatelia pozývajú pod svoje krídla futbalovú kvalitu a snažia sa svoj tím vyšperkovať atraktívnymi menami. Na jubilejnom ročníku tomu nebude inak.

Exhibície sa zúčastňujú stabilné mužstvá, no vždy sa 1 či 2 vymenia a turnaj oživia. Po minuloročnej účasti futsalovej extratriedy Slovmaticu Bratislava, ktorý turnaj aj vyhral, príde napríklad tím denníka Plus Jeden Deň. Účastníkov bude celkom desať.

Folklór a akrobacia

Organizátori v sprievodnom programe aj z úcty k tradíciám  vsadia na overený folklór a výnimočným sprievodným vystúpením bude repríza jedného z najúspešnejších čísel v histórii podujatia – vzdušnej akrobacie.

Turnaje mládeže

Súčasťou futbalových Vianoc budú opäť aj mládežnícke turnaje, ktoré sa uskutočnia hneď na začiatku nového roka. Zahrajú si všetky vekové kategórie od prípraviek až po dorastencov. Cieľom je dať priestor najmä klubom a družstvám z kysuckého regiónu, aby si spríjemnili vianočné sviatky a naštartovali dlhú zimnú prípravu. Turnaje sa uskutočnia od 3. do 7. januára 2016. Bližšie info a prihlášky: 0918 993 080, klub@fkcadca.sk.

Text a foto: (cad)