Ľudí prilákali zimné športy a chlieb s masťou a cibuľou

n 3.12.2015 8:10 - Považská Bystrica

Snow Film Fest má za sebou svoj tretí ročník. V Považskej Bystrici sa koncom novembra stretli priaznivci zimných športov a adrenalínu v kine Mier. Návštevnosť bola rekordná, bohatú filmovú nádielku si prišlo vychutnať viac ako 300 divákov.

„Je to festival s vôňou snehu, ľadu a adrenalínu a nosnou myšlienkou je inšpirovať ľudí, aby nesedeli doma, ale vyrážali za dobrodružstvom aj v zime. Opäť to bola poriadna nádielka filmov o zimných športoch z celého sveta.

Od lyžovania, cez polárne výpravy, zimné lezenie, až po tradičnú prednášku v spolupráci s Vlastivedným múzeom – Zbaľ sa a poď,“ uviedol organizátor podujatia Juraj Lukáš.

Bodovalo aj občerstvenie

Považská Bystrica bola jednou z 200 zastávok v rámci Česka aj Slovenska, kde sa festival konal. Po prvýkrát sa uskutočnil v kine Mier, predošlé ročníky sa konali v aule okresného úradu.

„Som rád, že sa nám s mestom podarilo nájsť spoločnú reč. Zo začiatku som mal obavy, predsa len, kino je väčšie. Som však rád, že môžeme skonštatovať, že tretí ročník bol, čo sa týka účasti, rekordný. Prišlo viac ako tristo divákov. Popravde, takéto veľké množstvo ľudí by sme do auly obvodného úradu veru nedostali. Prekvapila ma tiež pomerne veľká účasť mladých ľudí. Počas minulých ročníkov chodili skôr starší, no v kine Mier sme mali publikum zložené prevažne z mladších ročníkov,“ uviedol spokojný organizátor.

Podobne ako minulý rok, opäť malo úspech tradičné slovenské pohostenie. Chleba s masťou a cibuľou bol čerešničkou na torte aj v rámci tretieho ročníka Snow Film Festu.

„Ak by som mal urobiť menšiu bilanciu, zjedlo sa 10 kusov chlebov, 5 kíl cibule a 3 kilá masti. Spolu sme vypili 30 litrov čaju a 18 litrov kávy. Je teda vidieť, že občerstvenie opäť zabodovalo na plnej čiare. Ani tento rok nechýbala bohatá tombola,“ uviedol J. Lukáš. Návštevníci festivalu odchádzali domov spokojní a obohatení o pekné, nielen filmové zážitky.

Text a foto: (kava)