Vladimír Staš pomáha mladším hráčom

n 7.12.2015 8:03 - Bardejov

Je dobré mať vo svojom strede skúsených hráčov, ktorí majú futbalového rozumu na rozdávanie a mladí sa majú od nich čomu podučiť.

Napríklad v bardejovskom celku je takým hráčom Vladimír Staš, ktorý nosí tunajší dres šiesty rok a miestami sa objavoval aj v pozícii kapitána.

Určite aj jeho škrel záver sezóny, keď v troch dueloch po sebe Partizán prehral a v tabuľke sa o pár priečok zošmykol, pričom sa však drží po jesennej fáze druhej ligy  na šiestej pozícii znamenajúcej účasť v baráži.

Tento hráč, ktorý na budúci rok oslávi štyridsiatku, patrí určite medzi najstarších v súťaži. Má dostatočný rešpekt medzi mladšími spoluhráčmi?

„Súčasná generácia je iná ako naša, keď sme začínali. Hoci určite pokiaľ niečo poviem, tak to mladší berú, i keď neviem, čo si myslia,“ rozhovoril sa skúsený matador, ktorý obdivuhodne stačí držať krok s tými, čo by pomaly mohli byť jeho synmi a dokonca ich veľakrát tromfne. Nie je to na zamyslenie?

Mladí hráči majú veľkú šancu

„Nazdávam sa, že futbal išiel dolu s kvalitou. Voľakedy bolo náročnejšie dostať sa do áčka a viem, o čom hovorím. Preto je pre mladších hrať túto súťaž veľkou šancou ukázať sa a posunúť niekam vyššie. Pokiaľ ide o mňa, snažím sa, aby som hral kvalitne naďalej, lebo futbal mám rád. Hoci viem, že mladší nebudem a uvažujem, čo bude ďalej. Futbal je pre mňa zamestnanie aj koníček,“ ozrejmil obranca, ktorému končí v Bardejove zmluva, ale naznačil, že má signály o tom, aby ešte zostal.

Urobili pokrok

Zaujímalo nás, ako hodnotí Vladimír Staš jeseň v Bardejove. „Minulé obdobie bolo špecifické, lebo odišlo veľa kvalitných jednotlivcov, ktorí boli cenní svojimi skúsenosťami.  Prišli však noví hráči, mladí a perspektívni, ktorí dostali šancu. Sú šikovní, záleží na nich, ako sa chopia príležitosti, ja sa im snažím pomôcť svojimi radami. Všimol som si, že niektorí urobili značný pokrok.“

Text: (jv), futbalvsfz.sk, foto: archív klubu