Žilina si vylámala zuby na skvelom Muchovi

n 7.12.2015 15:14 - Bratislava I

Futbalisti ŠK Slovan Bratislava potvrdili dobrú športovú formu aj v poslednom jesennom zápase proti MŠK Žilina. V súboji dvoch najúspešnejších slovenských mužstiev vyhrali 2:1 a prezimujú na druhom mieste so sedembodovou stratou na obhajcu majstrovského titulu AS Trenčín.

Pod vedením cyperského trénera Nikodimosa Papavasilioua ťahajú šnúru 14 súťažných zápasov bez prehry, naposledy neuspeli 12. septembra v dueli s MŠK Žilina (0:3). Odvtedy si na konto pripísali vo Fortuna lige a Slovnaft cupe 11 víťazstiev a tri remízy.

Trénerova spokojnosť

Kormidelník belasých bol po zápase očividne spokojný, na tlačovej besede povedal: „Na ťažkom teréne to bol kvalitnýzápas aj pre divákov. Na seba narazili technicky a takticky vyspelé tímy, hralo sa v dobrom tempe. Moji zverenci nechali na ihrisku všetko. Hrali veľmi koncentrovane a výborne plnili stanovenú taktiku. Keď na trávniku pôsobíte ako jeden tím, chlapci si navzájom pomáhajú a bojujú, šanca, že zápas vyhráte, je výrazne väčšia. Podľa mňa zaslúžili sme si vyhrať, lebo sme mali viac dobrých streleckých príležitostí. Je to veľmi cenné víťazstvo nad silným súperom. Aj v zime nás čaká veľa práce. Určite sa chceme posilniť. Verím, že sa nám podarí vybrať tých správnych hráčov. Na jarnú časť sezóny sa musíme pripraviť oveľa lepšie. Trenčín mal na jeseň vynikajúcu formu, ale my budeme bojovať, aby sme sedembodovú stratu zmazali.“

Na začiatku zlikvidoval dve tutovky

Žilinčania herne pôsobili lepšie a istejšie, vylámali si však zuby na skvelom brankárovi Jánovi Muchovi, ktorý v sobotu 5. decembra oslávil Kristove roky. Už v prvej štvrťhodine zlikvidoval dve tutovky Williamovi a v závere Hlohovskému.

„Ak by sme prehrávali 0:2, tak by sme sa už veľmi ťažko vrátili do zápasu. Pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo, matematika je jednoduchá, lebo sme vedeli výsledok z Trnavy, kde Trenčín stratil dva body. Boli sme pod obrovským tlakom, museli sme totiž vyhrať. Ak by sme prehrali, tak by bolo už viac menej o titule rozhodnuté. Takto máme stále nádej zabojovať o prvé miesto, verím, že sa cez zimu na jarnú časť dobre pripravíme a že zdramatizujeme najvyššiu súťaž,“ hovorí reprezentačný brankár. Kapitánovi belasých Markovi Milinkovičovi sa zvykne dariť proti Žiline, aj tentoraz to potvrdil úvodným pohotovým gólom. Zaujímavé je, že Slovan práve v Trenčíne odštartuje jarnú časť Fortuna ligy. ,,Už sa na tento zápas veľmi teším, už teraz hovorím, že pod Čákov hrad pôjdeme vyhrať a priblížiť sa ešte viac majstrovi,“ zdôraznil srbský stredopoliar. .

Dal rozhodujúci gól

Víťazný gól Slovana strelil Tamáš Priškin, pre ktorého to bol ôsmy presný zásah na jeseň. „Som veľmi rád, že môj gól znamenal naše víťazstvo v šesťbodovom zápase. Bol vyrovnaný, hralo sa hore-dole, šance sme mali my aj súper. Dali sme krásny prvý gól, Žilina nás za chvíľkovú nekoncentrovanosť potrestala vyrovnávajúcim gólom, našťastie sme dokázali strhnúť víťazstvo na svoju stranu,“ vraví maďarský reprezentant.

(mil), foto: TASR