Piatkový zápas je vypredaný

n 10.12.2015 15:03 - Bratislava I

Zverenci trénera Miloša Říhu sa po štvorzápasovej sérii proti tímom z Východnej konferencie predstavia v aktuálnom týždni dvakrát pred domácimi fanúšikmi.

Belasí si skrížia hokejky s dvoma tímami zo svojej konferencie, pričom súboj proti Soči (hralo sa 9. 12. ) bol bezpochyby zápasom pravdy, v ktorom sa už teraz mohlo rozhodovať o miestenke v play-off.

V druhom zápase tohto týždňa privíta Slovan v piatok 11. decembra o 19.00 hod. na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu hokejistov Lokomotivu Jaroslavľ. Práve zápas proti Lokomotivu Jaroslavľ je vypredaný.

Nagy zranil Sitnikova

Ruský hokejista Vitalij Sitnikov, ktorého nešťastne zasiahol korčuľou do krku útočník Slovana Ladislav Nagy, je naďalej v opatere lekárov. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na oficiálne tlačové služby Jugry Chanty-Mansijsk.

Nešťastný moment sa stal v úvode tretieho dejstva. Sitnikov sa snažil Nagyovi vypichnúť puk, krídelník „belasých“ sa však otočil smerom k bránke a v momente, keď sa chystal vystreliť, mu hokejka ruského hráča preťala nohy.

Otázny návrat

Pravá korčuľa vyletela Nagyovi do vzduchu a nepríjemne zasiahla krk Sitnikova. Ten okamžite zareagoval, odkorčuľoval na striedačku a po rýchlom zákroku v priestoroch štadióna ho previezli do nemocnice.

„Našťastie to bolo skôr povrchové, hoci blízko tepny. Vitalijovi to zašili a bude v poriadku. Určite však nebude hrať najbližší duel proti Medveščaku, jeho návrat je nateraz otázny, no od zápasového kolotoča je ešte ďaleko,“ píše sa vo vyhlásení.

(jv), TASR, foto: TASR